دوست مخفی جدید رژیم صهیونیستی در جنوب یمن
دوست مخفی جدید رژیم صهیونیستی در جنوب یمن

یک روزنامه صهیونیستی از تماس‌های متحدان امارات در جنوب یمن با رژیم صهیونیستی خبر داد و در ادامه از تجزیه یمن استقبال کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  روزنامه «اسرائیل هیوم» که نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود ارتباط مخفی این رژیم و «المجلس […]

یک روزنامه صهیونیستی از تماس‌های متحدان امارات در جنوب یمن با رژیم صهیونیستی خبر داد و در ادامه از تجزیه یمن استقبال کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  روزنامه «اسرائیل هیوم» که نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود ارتباط مخفی این رژیم و «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات در جنوب یمن را فاش کرد.

بر اساس این گزارش، روزنامه مذکور در گزارشی تحت عنوان « دوست مخفی جدید اسرائیل در جنوب یمن» مدعی شد، در پشت درهای بسته در منطقه غرب آسیا «کشوری جدید» تشکیل شده (در اشاره به اعلام خودمختاری شورای انتقالی) که دولت جدید آن به ریاست «عیدروس قاسم عبدالعزیز الزبیدی» استاندار (سابق) عدن تماس‌هایی با تل‌آویو برقرار کرده است.

اسرائیل‌هیوم در ادامه به تسلط نیروهای شورای انتقالی بر جنوب یمن اشاره کرده و نوشت: منطقه اطراف عدن از ۱۹۳۷ تا ۱۹۶۳ مستعمره بریتانیا بوده‌ است.

این روزنامه سپس تعامل مثبت الزبیدی با رژیم صهیونیستی در سابق را یادآور شد و در ادامه به توییت «هانی بن بریک» معاون سابق ریاست شورای انتقالی گریز زد که از عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی استقبال و ادعا کرده بود، کشورهای عربی و اسرائیلی‌ها با راهکار دو دولتی موافقند.

اسرائیل‌هیوم سپس نوشت، جنگ در یمن وارد فاز جدیدی شده زیرا شورای انتقالی جنوب از ائتلاف با عربستان سعودی فاصله گرفته است.

این روزنامه افزود، کشور جدید در یمن در مرزهای یکی از مهم‌ترین تنگه‌های راهبردی و نزدیک به «باب المندب» میان دریای سرخ، خلیج عدن و نزدیک به کانال سوئز قرار دارد.

نیروهای شورای انتقالی که در آوریل گذشته در جنوب یمن اعلام خودمختاری کردند اخیرا با حمله به مجمع‌الجزایر سقطری در شرق یمن مرکز آن را در اختیار گرفتند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس