ارزحاصل از صادرات پتروشیمی نوری تا میزان ۹۰درصد به سامانه نیما وارد شده واین درحالی است که در حوزه عملیاتی نیز از آغاز سال جاری به این سو، حدود ۹۱ درصد ظرفیت اسمی مجتمع و همچنین ۱۰۱ درصد برنامه تولید سال ۱۳۹۸ محقق شده است. به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) تقی […]

ارزحاصل از صادرات پتروشیمی نوری تا میزان ۹۰درصد به سامانه نیما وارد شده واین درحالی است که در حوزه عملیاتی نیز از آغاز سال جاری به این سو، حدود ۹۱ درصد ظرفیت اسمی مجتمع و همچنین ۱۰۱ درصد برنامه تولید سال ۱۳۹۸ محقق شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) تقی صانعی مدیر عامل شرکت پتردشیمی نوری پیش از ظهر امروز طی یک نشست خبری در خصوص نحوه ورود ارزصادراتی شرکت مطبوع خود به چرخه اقتصادی کشور گفت که ۹۰درصد ارز حاصل از صادرات پتروشیمی نوری وارد سامانه نیما شده است.

وی ادامه داد: این شرکت، مجتمع خود را به تمام پالایشگاه‌های پارس جنوبی متصل کرده است و هیچ مشکلی در تأمین خوراک ندارد.

صانعی افزود: با اجرای ۲ پروژه توسعه‌ای، ۲۰ درصد ظرفیت تولید پارازایلین و ۱۰ درصد تولید بنزن مجتمع افزایش می‌یابد.

مدیرعامل پتروشیمی نوری درخصوص ورود ارز حاصل از صادرات این شرکت به چرخه اقتصاد کشور نیز گفت:پتروشیمی نوری سال گذشته ۹۰ درصد ارز صادراتی را به سامانه نیما عرضه کرده و ۱۰ درصد را در انجام تعمیرات و تأمین تجهیزات استفاده کرده است.

وی ادامه داد:تمام پرداختی‌های حاصل از فروش میعانات گازی به خزانه واریز می‌شود.

صانعی با بیان این که این شرکت برنامه افزایش سرمایه از سود انباشته دارد گفت: پتروشیمی نوری امسال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصول تولید کرده که ۶۰ درصد آن صادر شده است.

وی همچنین خبر داد که ۵ کاتالیست در شرکت پتروشیمی نوری داخلی‌سازی شده و در عین حال بیش از ۳ هزار قطعه در شرکت داخلی‌سازی شده است.