سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با اعلام اینکه مردم چین ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴ میلیون یوان (بیش از ۵۷۵ هزار دلار) برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا در ایران اهدا کرده‌اند، از سخاوت و حسن نیت ملت چین تشکر کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سفارت جمهوری اسلامی ایران در […]

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با اعلام اینکه مردم چین ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴ میلیون یوان (بیش از ۵۷۵ هزار دلار) برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا در ایران اهدا کرده‌اند، از سخاوت و حسن نیت ملت چین تشکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین، ۵ مارس (۱۵ اسفند) با انتشار پیامی به زبان چینی در حساب کاربری خود در «وی‌بو» از کمک ۴ میلیون یوانی از سوی جامعه چین به ایران برای مقابله با شیوع بیماری کروناویروس در ایران خبر داد و از یاری رسانان چینی تشکر کرد.

در این پیام که متن چینی و ترجمه فارسی آن در پایگاه اینترنتی بخش فارسی رادیو بین‌المللی چین منتشر شده، آمده است: «تعداد بیشماری از دوستان چینی در پی شیوع بیماری کروناویروس در ایران درباره روش کمک رسانی به ایران از ما سوال کردند و ما نیز در پاسخ به آن ها روش های رسمی دریافت کمک را اعلام کردیم. بدین ترتیب، ۲۴ ساعت گذشته به برهه ای به یادماندنی و ماندگار برای ما تبدیل شد، چرا که دراین مدت، ۴ میلیون یوان کمک از دوستان چینی دریافت کردیم. سخاوت و حسن نیت دوستان چینی ما را تحت تاثیر قرار داده و وظیفه سنگینی بر دوش خود احساس می کنیم. این کمک های مالی را صرف تامین لوازم و تجهیزات لازم برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در ایران می کنیم و به موقع فهرست خرید و مسیر انتقال آن را علنی می کنیم. اما، به اطلاع می رسانیم که با توجه به دریافت کمک های عظیم، به منظور تضمین استفاده منطقی و درست از آن ها، ادامه دریافت کمک ها را متوقف می کنیم. بار دیگر از همه دوستان چینی تشکر می‌کنیم.»

  • منبع خبر : تسنیم