مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل ۲۵۴ میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی ۲۴ ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از شرکت ملی نفت ایران،رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت […]

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل ۲۵۴ میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی ۲۴ ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از شرکت ملی نفت ایران،رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، با اشاره به اینکه این شرکت در شبانه روز گذشته طبق برنامه گاز را تحویل شرکت ملی گاز ایران داده است، گفت: ۲۵۴ میلیون متر مکعب گاز به منظور مصارف عمومی و صنعتی طبق برنامه تحویل شده است.

وی از اقدامات انجام شده در نیمه اول سال برای انجام تعهدات زمستانی یاد کرد و گفت: با تلاش بی وقفه همکاران و برنامه ریزی مناسبی که در نیمه اول سال به منظور آمادگی تأسیسات انجام شد، شرکت نفت مناطق مرکزی آمادگی تأمین بخشی از گاز مصرفی کشور را کسب کرد و امروز توانست به تعهدات خود عمل کند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تشریح فعالیت های انجام شده در نیمه اول سال گفت: تعمیرات اساسی در کلیه تأسیسات سطح الارضی و چاه ها با هدف آمادگی تولید برای زمستان صورت گرفت و ثمره آن عمل به تعهدات ما در فصل سرد است.

وی به تولید گاز در بخش جنوبی کشور از استان های فارس، هرمزگان و بوشهر، ایلام در غرب کشور و همچنین در بخش شرقی کشور در استان خراسان رضوی در منطقه سرخس به عنوان مناطق تحت اختیار این شرکت یاد کرد و گفت: با تمهیداتی که در چند سال گذشته برای تولید گاز از سرخس و میدان خانگیران انجام شده است، توانستیم بخش عمده ای از گاز مصرفی استان های شمالی و شمال شرقی کشور را که پیش تر از ترکمنستان وارد می شد تأمین و جایگزین کنیم.

حاتمی از تلاش بی وقفه کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی برای تأمین گاز زمستانی تقدیر کرد و گفت: راحتی که ما در منازل داریم و کل کشور از نعمت گاز بهره مند هستند، مدیون تلاش همکاران ما در شرایط سخت آب و هوایی با حداقل امکانات است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور با نگرانی یاد کرد و گفت: اگرچه کشور نفت و گاز خیزی داریم اما این به معنای آن نیست که هرچه می توانیم انرژی را مصرف کنیم، ما به عنوان تولید کننده گاز تلاش می کنیم هر چه می توانیم تولید کنیم، اما بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف مقوله ای است که ناگزیر به رعایت آن هستیم.

حاتمی افزود: از مردم تقاضا داریم در راه صرفه جویی مصرف گاز هر چه می توانند انجام دهند تا به امید خدا در فصل سرد سال حتی یک خانه هم با مشکل کمبود گاز مواجه نشود.

  • منبع خبر : شرکت ملی نفت ایران