روزنامه گاردین با اشاره به کاهش بی‌سابقه تقاضای نفت خام در ۲۵ ساله گذشته نوشت: هم اکنون ۱۶۰ میلیون بشکه نفت خام در تانکرهای نفتی ذخیره شده است.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)وبه نقل از گزارش روز دوشنبه روزنامه گاردین، به دنبال کاهش شدید تقاضا در بازار نفت خام به دلیل شیوع ویروس […]

 روزنامه گاردین با اشاره به کاهش بی‌سابقه تقاضای نفت خام در ۲۵ ساله گذشته نوشت: هم اکنون ۱۶۰ میلیون بشکه نفت خام در تانکرهای نفتی ذخیره شده است.

 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)وبه نقل از گزارش روز دوشنبه روزنامه گاردین، به دنبال کاهش شدید تقاضا در بازار نفت خام به دلیل شیوع ویروس همه گیری کرونا، هم اکنون ۱۶۰ میلیون بشکه نفت در تانکرهای نفتی غول پیکر در خارج از بزرگترین بنادر کشتیرانی جهان از جمله خلیج آمریکا ذخیره شده است.

آخرین بار در سال ۲۰۰۹ حجم ذخایر نفت خام انباشته شده بر روی دریا به ۱۰۰ میلیون بشکه رسیده بود.

به نوشته گاردین، سقوط قیمت نفت خام در بازارهای نفتی آمریکای شمالی شیب سقوط را طی می‌کند زیرا روز آخر است که تولید کنندگان نفت می‌توانند بشکه‌هایی را که برای تحویل در ماه آینده برنامه ریزی شده بود معامله کنند.

قیمت نفت آمریکا که در اتفاقی عجیب در معاملات روز دوشنبه برای دقایقی به صفر دلار در هر بشکه رسید، برای ماه آینده میلادی منفی ۱۲. ۵ دلار قیمت خورد تا آوریل سیاه برای نفت فراموش نشدنی شود.

این بدان معنا است که تولیدکنندگان نفت حتی حاضرند علاوه بر بشکه‌های نفت مبلغی نیز به خریداران بپردازند.

با این حال پر شدن مخازن ذخیره‌سازی و حتی نفتکش‌ها اجازه خرید بیشتر نفت را نمی‌دهد.

قیمت نفت امریکا درحالی ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد که نفت برنت همچنان بالای ۲۰ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

با وجود این سقوط آزاد قیمت نفت، هنوز هیچ کدام از مقامات آمریکا در این باره اظهار نظر نکرده‌اند.