جنگنده اف-۲۲ مدل رپتور آمریکا در جریان پرواز آموزشی در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی «اگلین» ایالت فلوریدا سقوط کرد اما خلبان توانست خودش را نجات دهد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، منابع و مقام‌های آمریکایی از سقوط جنگنده فوق پیشرفته و پنهانکار اف-۲۲ در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی […]

جنگنده اف-۲۲ مدل رپتور آمریکا در جریان پرواز آموزشی در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی «اگلین» ایالت فلوریدا سقوط کرد اما خلبان توانست خودش را نجات دهد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، منابع و مقام‌های آمریکایی از سقوط جنگنده فوق پیشرفته و پنهانکار اف-۲۲ در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی این کشور در فلوریدا خبر دادند.

به نوشته بیزینس اینسایدر، سخنگوی پایگاه نیروی هوایی «اگلین» در ایالت فلوریدا اعلام کرد، ساعت ۰۹:۱۵ صبح جمعه (به وقت محلی) یک جنگنده اف-۲۲ مدل رپتور در جریان پرواز آموزشی در نزدیکی پایگاه دچار سانحه شد و سقوط کرد.

خلبان این جنگنده آمریکایی موفق شد پیش از اصابت اف-۲۲ به زمین «ایجکت» کند و جانش را نجات دهد.مقام‌های نیروی هوایی آمریکا و این پایگاه تحقیقات درباره علت سقوط جنگنده را آغاز کردند.

بنا بر گزارش بیزینس اینسایدر، «اف-۲۲ یک جنگنده نسل پنجم و یکی از پیشرفته ترین جتهای پنهانکار دنیا است».

خط تولید جنگنده اف-۲۲ حدود یک دهه قبل متوقف شده و نیروی هوایی آمریکا فقط کمی بیش از ۱۸۰ فروند از این جنگنده را در اختیار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس