تصمیمات متناقض دولتی، موجب سردرگمی مردم در زمینه فاصله‌گذاری و مهار کرونا شده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل ازجهان نيوز، وقتی که ادارات، بانک‌ها، نهادها و… تعطیل نیست و هیچ گونه قرنطینه یا محدودیت خاصی اعمال نشده است چطور انتظار دارید مردم در خیابان‌ها نباشند؟ وقتی که همه مجبور به […]

تصمیمات متناقض دولتی، موجب سردرگمی مردم در زمینه فاصله‌گذاری و مهار کرونا شده است.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل ازجهان نيوز، وقتی که ادارات، بانک‌ها، نهادها و… تعطیل نیست و هیچ گونه قرنطینه یا محدودیت خاصی اعمال نشده است چطور انتظار دارید مردم در خیابان‌ها نباشند؟ وقتی که همه مجبور به حضور در محل کارشان باشند خوب معلوم است که از خیابان‌ها این افتاق می‌افتد! آپشن دیگری سراغ دارید؟ طی‌الارض کنند؟ پرواز کنند؟

شبکه خبر سخنان رئیس‌جمهور را به‌صورت زنده پخش کرد که گفت: ساعات کاری ادارات از شنبه ۲۳ فروردین از ۷ صبح تا ۲ بعد از ظهر خواهد بود. ]…[ اگر بیماری ادامه پیدا کند، این رویه در ماه رمضان ادامه خواهد داشت. ]…[ کسب و کارهای کم‌خطر در استان‌ها از شنبه ۲۳ فروردین از سر گرفته می‌شود. ]…[ فعالیت‌های کم‌ریسک در استان تهران از شنبه ۳۰ فروردین با رعایت موازین بهداشتی و تحت نظارت دقیق آغاز خواهد شد. ]…[ از شنبه ۲۳ فروردین صرفاً دو سوم کارمندان ادارات حاضر به خدمت خواهند بود.»

مردم باید چه کار کنند؟ هیچ خبری دال بر تعطیلی در کار نیست و زیر فشار و استرس حضور در محل کار هستند، از طرف دیگر صدا و سیمایی از این حضور مردم در خیابان‌ها گزارش تولید کرده و آنان را بی‌احتیاط و حتی غیرمسئولیت‌پذیر می‌داند! این یک بام و دو هوا را هم باید مردم حل کنند؟

به آقای روحانی باید گفت همین امروز دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داده کشورهایی که برای بازگشت به حالت عادی و رفع محدودیت‌های اعمال شده به منظور مقابله و کنترل شیوع کرونا شتابزده عمل کنند با رکود اقتصادی «حتی شدیدتر و طولانی‌تر» و تداوم بیشتر شیوع ویروس مواجه خواهند شد.

  • منبع خبر : جهان نيوز