گفت‌وگوی تلفنی نتانیاهو و پامپئو درباره ایران
گفت‌وگوی تلفنی نتانیاهو و پامپئو درباره ایران

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه تلفنی درباره ایران و تحولات منطقه گفت‌وگو کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد که «بنیامین نتانیاهو» روز دوشنبه تلفنی با «مایک پامپئو» درباره ایران و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد. بر […]

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه تلفنی درباره ایران و تحولات منطقه گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد که «بنیامین نتانیاهو» روز دوشنبه تلفنی با «مایک پامپئو» درباره ایران و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

بر اساس اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این تماس تلفنی از وزیر خارجه آمریکا به دلیل اقدامات مهم واشنگتن علیه دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه قدردانی کردند.

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با امضای یک فرمان اجرایی مجوز اعمال تحریم علیه دیوان بین‌المللی کیفری را صادر کرد.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند ترامپ این مجوز را به دلیل تحقیقات دیوان بین‌المللی کیفری درباره جرائم آمریکا در افغانستان اعمال کرده است.

این فرمان اجرایی به وزیر خارجه آمریکا اجازه می‌دهد با مشورت وزیر خزانه‌داری دارایی‌های شماری از کارکنان دیوان بین‌المللی کیفری را که در تحقیقات از جنایات جنگی آمریکا در افغانستان نقش دارند مسدود کند

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس