سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین، از تصویب کمک ۵۰۰ هزار دلاری صندوق توسعه بین المللی اوپک (OFID) به برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا در ایران خبرداد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کاظم غریب آبادی با اعلام […]

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین، از تصویب کمک ۵۰۰ هزار دلاری صندوق توسعه بین المللی اوپک (OFID) به برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا در ایران خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کاظم غریب آبادی با اعلام این خبر گفت: این کمک از طریق سازمان بهداشت جهانی و برای خرید و توزیع تجهیزات و اقلام پزشکی مورد نیاز فوری بیمارستان‌ها در اختیار ایران قرار می‌گیرد.

پیشنهاد تاسیس صندوق توسعه بین المللی اوپک برای نخستین بار در سال ۱۹۷۵ در نشست سران سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در الجزایر مطرح شد.

فعالیت این صندوق با هدف اهدای کمک‌های توسعه‌ای اوپک به کشورهای در حال توسعه و کشورهای عقب مانده به‌طور رسمی در سال ۱۹۷۶ با مشارکت ۱۳ کشور عضو اوپک و سرمایه اولیه ۸۰۰ میلیون دلار آغاز به‌کار کرد.

صندوق اوپک برای توسعه بین المللی زیر نظر وزیران اقتصاد و دارایی کشورهای عضو اوپک اداره می شود.