سخنگوی شورای نگهبان گفت: مشارکت نسبت به دوره گذشته تفاوتی نکرده و در برخی استان‌ها هم افزایش یافته است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان مشارکت مردم در انتخابات و کندی سرعت دستگاه های احراز هویت الکترونیکی، گفت: “در تماسی که با هیئت‌های […]

سخنگوی شورای نگهبان گفت: مشارکت نسبت به دوره گذشته تفاوتی نکرده و در برخی استان‌ها هم افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان مشارکت مردم در انتخابات و کندی سرعت دستگاه های احراز هویت الکترونیکی، گفت: “در تماسی که با هیئت‌های نظارت برخی استان‌ها داشتم، مشارکت گسترده است که به مردم تبریک می‌گویم.

وی افزود: مردم در ساعات پایانی روز پای صندوق ها امدند و با تدابیر وزارت کشور ساعت رای گیری تمدید شد، انشالله هیچ کس بدون رای دادن امروز را تمام نکند.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد : ما معمولا مشکلات اجرایی در روند انتخابات داریم و در این دوره که احراز هویت الکترونیکی بود، اگرچه اقدامات خوبی را وزارت کشور انجام داد، اما چون این روش جدید بود، مشکلاتی داشتیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با پیش‌بینی که شده و از آنجایی که دستگاه اف لاین بود، می‌توانستند با روش دستی اخذ رای شود و مشکل چندانی نداشتیم، اگرچه توقف‌هایی را داشتیم.

سخنگوی شورای نگهبان درباره گزارش های ارسالی از سوی مردم در سامانه مردم ناظر، اظهار داشت: ما در سامانه مردم ناظر گزارش هایی را داریم و ایمیل و تلفن گویا و ستاد نطارت بر انتخابات هم هست که گزارش ها را می‌دهند، آمار تخلفات را نمی‌توانم دقیق بگویم ولی گزارش هایی که ارسال شد را بررسی کردیم و آنهایی که لازم بود و پیگیری خاصی نیاز داشت در تهران رسیدگی شد.

کدخدایی درباره زمان اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان گفت: اعلام صحت انتخابات بعد از پایان شمارش آراست و طبق مهلت قانونی در قانون انتخابات است و پس از پایان شمارش آراء خواهد بود، باید در تمام حوزه‌ها اعلام صحت یا عدم صحت داشته باشیم.

وی همچنین درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات، گفت: در این باره درصد نداریم ولی دوستان وزارت کشور آمار را دارند، اما مشارکت نسبت به دوره گذشته تفاوتی نکرده و در برخی استان‌ها هم افزایش یافته است.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان خاطرنشان‌ کرد: تاکنون تخلف مهمی در روند انتخابات گزارش نشده است.

  • منبع خبر : فارس