کتاب «بر بلندای نشاط» با ترجمه نعیمه حسنی‌گرکانی منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از فارس، کتاب «بر بلندای نشاط» نوشته دیوید نیون، با ترجمه نعیمه حسنی‌گرکانی فروردین ۱۳۹۸ وارد بازار نشرشد. این کتاب که در حوزه و موضوع آثار روانشناسی آموزشی قرار می‌گیرد، درواقع تلاش کرده ۱۰۰ توصیه کاربردی برای افزایش […]

کتاب «بر بلندای نشاط» با ترجمه نعیمه حسنی‌گرکانی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از فارس، کتاب «بر بلندای نشاط» نوشته دیوید نیون، با ترجمه نعیمه حسنی‌گرکانی فروردین ۱۳۹۸ وارد بازار نشرشد.
این کتاب که در حوزه و موضوع آثار روانشناسی آموزشی قرار می‌گیرد، درواقع تلاش کرده ۱۰۰ توصیه کاربردی برای افزایش رضایت از زندگی را به افراد آموزش دهد.
«دیوید نیون» نویسنده کتاب، از اساتید دانشگاه دولتی «فلوریدا آتلانتیک» و دانشگاه «ایالتی اوهایو» است که دلیل تالیف کتاب «بر بلندای نشاط» را اینگونه روایت کرده است: «این کتاب نتایج بهترین و جدیدترین تحقیقات روانشناسانه پیرامون زندگی انسان‌های شاد است که در مجلات مختلف دانشگاهی به چاپ رسیده. اما از آنجا که درک زبان علمی و پیچیده اینگونه مجلات غالباً برای مخاطبان عام دشوار است، نیاز به تدوین چنین کتابی را احساس کردم و بر خود دیدم که با مطالعه هزاران تحقیقی که در طول یک دهه اخیر انجام شده و کشف مهمترین ویژگی‌های، باورها و اعتقادات انسان‌های شاد، کاربردی‌ترین موارد را از آن بدنه عظیم استخراج کنم.»

  نعیمه حسنی‌گرکانی مترجم کتاب «بر بلندای نشاط» از مدرسان دانشگاه در رشته‌های زبان انگلیسی و فرانسه است که این کتاب را از زبان انگلیسی به فارسی برگردانده است.
مقدمه‌ای مفصل از «اسماعیل آذر» استاد دانشگاه در رشته زبان و ادبیات فارسی درباره اهمیت شاد بودن و ریشه‌های شادی در ادبیات کهن ایران زمین بخش ابتدایی کتاب «بر بلندای نشاط» را تشکیل می‌دهد.
این کتاب ۱۰۰ نکته ساده و کلیدی برای زیستنی شاد و رضایت‌بخش را با ذکر مثال‌هایی از این که چگونه افراد به شادی می‌رسند به مخاطبان ارائه می‌کند. کتاب در واقع مشاهده یک فرد نیست بلکه انعکاسی است از نتایج مطالعات و تحقیقات دانشمندانی مشهور و بنام که زندگی شمار بسیاری از افراد عادی را مورد مطالعه قرار داده است.
در بخشی از کتاب آمده است: «این حقیقت را فراموش نکنید که اگر شما در این جهان نبودید، همه چیز تغییر می‌کرد و هیچ چیز به شکلی که اکنون می‌بینید، نبود. هر یک از جاهایی که تا به امروز رفته‌اید و هر یک از کسانی که تا کنون با آنها صحبت کرده‌اید، در نبود شما کاملاً متفاوت می‌شد»
کتاب «بر بلندای نشاط» در ۲۲۶ صفحه به قیمت ۲۹ هزار تومان توسط نشر ساوالان منتشر شده است.

منبع:فارس