سفیر ایران در مسکو با اشاره به مقاومت مقامات آمریکایی در برابر درخواست ها برای لغو تحریم ها علیه ایران، گفت که منافع ملی آمریکا در تضاد با منافع مال جهان است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه امروز (جمعه) در رشته توئیتی به زبان روسی […]

سفیر ایران در مسکو با اشاره به مقاومت مقامات آمریکایی در برابر درخواست ها برای لغو تحریم ها علیه ایران، گفت که منافع ملی آمریکا در تضاد با منافع مال جهان است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه امروز (جمعه) در رشته توئیتی به زبان روسی در صفحه توئیتر سفارت ایران در مسکو  نوشت: جامعه جهانی در یک سو و ایالات متحده در سوی دیگر قرار گرفته است.

وی افزود: در شرایطی که مقامات برخی از کشورهای جهان و دبیرکل سازمان ملل درخواست کرده اند تحریم ها علیه کشورهای درگیر مقابله با بیماری کرونا لغو شود، مقاومت مقامات آمریکایی در برابر این درخواست های بشردوستانه غیر طبیعی به نظر می رسد و شاید بیانگر این واقعیت باشد که منافع ملی آمریکا در تضاد با منافع ملل جهان است و سیاست خارجی ایالات متحده حتی نقش سازمان ملل در حل مشکلات جهانی را به سخره گرفته است.

سفیر ایران عنوان کرد: درخواست های بشردوستانه اخیر یک بار دیگر ماهیت غیر انسانی و غیر اخلاقی استفاده ابزاری از تحریم ها به ویژه تحریم های یکجانبه را نشان داد.

جلالی افزود: تحریم ها و محدودیت های آمریکا رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا را سخت کرده است و ملت ایران همچنان در برابر تحریم های ظالمانه و بیماری کرونا مقاومت می کنند.

به گزارش فارس، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در رشته توئیتی دیگر به زبان روسی در صفحه توئیتر سفارت ایران نوشت: بیانیه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با مخالفت آمریکا، انگلستان، اتحادیه اروپا، گرجستان و اوکراین رد شد. این بیانیه فراخوانی برای لغو تحریم های تمامی کشورهای درگیر مبارزه با بیماری کرونا بود.

وی افزود: سیاسی سازی اقدامات بشردوستانه توسط برخی کشورها در حالی است که بیماری کرونا در شرایط پاندمی قرار دارد و کاهش توانمندی کشورهای تحت تحریم های یکجانبه می تواند فاجعه انسانی ایجاد کند.

  • منبع خبر : فارس