کارزار انتخاباتی ترامپ از سی‌ان‌ان خواست به‌خاطر نظرسنجی‌اش عذرخواهی کند
کارزار انتخاباتی ترامپ از سی‌ان‌ان خواست به‌خاطر نظرسنجی‌اش عذرخواهی کند

کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا از سی‌ان‌ان خواسته که ضمن عقب‌نشینی از یک نظرسنجی انتخاباتی که آن را گمراه‌کننده توصیف کرده، عذرخواهی کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل ازخبرگزاری فارس، کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا و نامزد انتخابات آبان‌ماه از شبکه خبری سی‌ان‌ان خواسته تا از یک نظرسنجی که نشان […]

کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا از سی‌ان‌ان خواسته که ضمن عقب‌نشینی از یک نظرسنجی انتخاباتی که آن را گمراه‌کننده توصیف کرده، عذرخواهی کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل ازخبرگزاری فارس، کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا و نامزد انتخابات آبان‌ماه از شبکه خبری سی‌ان‌ان خواسته تا از یک نظرسنجی که نشان می‌داد «جو بایدن»، رقیب دموکرات او با اختلاف زیادی از وی پیش افتاده عقب‌نشینی کرده و بابت آن عذرخواهی کند.

بر اساس گزارش بامداد پنج‌شنبه روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، این نظرسنجی نشان می‌داد که بایدن با اختلاف ۱۴ درصدی از رقیب جمهوری‌خواه خود پیش است.

۵۵ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته بودند که اگر انتخابات همین امروز برگزار شود به بایدن رای می‌دهند و تنها ۴۱ درصد گفته بودند که رایشان رئیس‌جمهور فعلی آمریکاست.

این نظرسنجی همچنین میزان تایید عملکرد ترامپ را ۳۷ درصد نشان می‌داد که کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۹ محسوب می‌شود.

کارزار انتخاباتی ترامپ در نامه‌ای به رئیس شبکه خبری سی‌ان‌ان ادعا کرده است که نظرسنجی مزبور با هدف گمراه کردن افکار عمومی آمریکا و با یک پرسشنامه جهت‌دار و همچنین نمونه‌گیری نامناسب طراحی شده است.

مقامات سی‌ان‌ان می‌گویند این اولین بار در چهل سال گذشته است که سی‌ان‌ان به‌خاطر اینکه یک سیاستمدار از نتیجه نظرسنجی آن خوشش نیامده به اقدام قانونی تهدید می‌شود.

ترامپ بارها علیه شبکه سی‌ان‌ان موضع‌گیری کرده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس