وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را تمدید کنند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری بار دیگر خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی […]

وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را تمدید کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری بار دیگر خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

مایک پامپئو که پیش از این نیز چندین بار از اعضای شورای امنیت خواسته بود که تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را پیش از منقضی شدن این تحریم‌ها تمدید کنند، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: «موضوعی که نیاز به رسیدگی فوری دارد این است که تنها ۷ ماه دیگر تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران رفع خواهد شد. در اینجا یک بار دیگر می‌بینید که این توافق [برجام] چقدر کوته‌بینانه بوده است. شورای امنیت سازمان ملل باید برای قبل از منقضی شدن این تحریم‌ تسلیحاتی، برای تمدید آن اقدام کند.»

وی با تکرار اتهامات بی‌اساس مقامات آمریکایی علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران مدعی شد: «ایالات متحده متعهد است که اجازه ندهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. با توجه به سابقه ایران در انجام فعالیت‌های هسته‌ای مخفیانه، هرگونه فعالیت هسته‌ای اعلام‌نشده در این کشور مسئله‌ای بسیار جدی قلمداد می‌شود.»

مقامات آمریکایی پیش از این نیز بارها علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران اتهاماتی را بدون ارائه شواهد و مدارک کافی مطرح کرده‌‌اند. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران حتی تا یک سال پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه خود، همچنان تعهدات هسته‌ای داوطلبانه‌اش ذیل برجام را تحت نظارت‌ دقیق بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرا می‌کرد و حتی پس از آغاز روند کاهش مرحله به مرحله تعهدات هسته‌ای در پاسخ به تحریم‌های آمریکا و عمل نکردن طرف‌های اروپایی برجام به تعهدات خود نیز همچنان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری داشته و پذیرای بازرسان آژانس در تأسیسات هسته‌ای خود بوده است.