وزیر خارجه هند پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، «سوبرامانیام جایشنکار» وزیر خارجه هند که برای شرکت در نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک ۲ کشور دیروز (یکشنبه) اول دی ماه به تهران آمد، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) به […]

وزیر خارجه هند پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، «سوبرامانیام جایشنکار» وزیر خارجه هند که برای شرکت در نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک ۲ کشور دیروز (یکشنبه) اول دی ماه به تهران آمد، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) به دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی رفت.

پیش از این اعلام شده بود که مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی محور گفتگوی سابرامانیام جایشانکار با دریابان علی شمخانی خواهد بود.

وزیر خارجه هند دیروز سه دور رایزنی با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی داشت. این اولین سفر او به ایران پس از تصدی این سمت است.

وزیر خارجه هند روز یکشنبه سفرش به تهران را بسیار سازنده خواند و از توافق دو کشور برای توسعه همکاری‌های دوجانبه خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «اِی‌اِن‌آی»، جایشانکار در این مورد گفت: «الان نشست بسیار سازنده کمیسیون مشترک هند-ایران را با ریاست مشارکت “محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران به پایان رساندم. مجموعه تمام همکاری‌هایمان را مورد بررسی قرار دادیم. توافق شد که پروژه چابهار را تسریع کنیم.»

  • منبع خبر : فارس