یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان فردا (دوشنبه) در تهران با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می‌کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان به منظور رایزنی با مقامات کشورمان فردا (دوشنبه) به تهران سفر و با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می‌کند. به نظر […]

یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان فردا (دوشنبه) در تهران با همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان به منظور رایزنی با مقامات کشورمان فردا (دوشنبه) به تهران سفر و با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می‌کند.

به نظر می‌رسد این سفر در راستای رایزنی درباره تحولات اخیر منطقه و اعلام نظر دولت مسقط درباره ابتکار صلح هرمز صورت می‌گیرد.

پیش از این سید عباس موسوی از سفر یکی دو مقام خارجی به ایران خبر داده و گفته بود که یکی دو سفر مقامات ارشد ما هم به سایر کشورهای خارجی انجام می‌شود که پس از نهایی شدن اطلاع رسانی می‌شود.

گفتنی است روزنامه کویتی الجریده پنجم آذر ماه در مطلبی به نقل از یک منبع در نهاد ریاست‌ جمهوری ایران درباره طرح صلح هرمز از سفر وزیر خارجه عمان به تهران خبر داد و نوشت: قرار است «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان نیز هفته آینده برای ابلاغ موافقت کشورش با این طرح به تهران سفر کند.

  • منبع خبر : العالم