سخنگوی وزارت خارجه ایران آرزوی وزیر خارجه آمریکا برای زمین را در حالی که کشورش از توافقنامه پاریس خارج شده و کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت را در شرایط کنونی لغو کرده، شرم‌آور و ریاکارانه خواند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب […]

سخنگوی وزارت خارجه ایران آرزوی وزیر خارجه آمریکا برای زمین را در حالی که کشورش از توافقنامه پاریس خارج شده و کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت را در شرایط کنونی لغو کرده، شرم‌آور و ریاکارانه خواند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) در توئیتی در واکنش به توئیت «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره روز زمین نوشت: «در حالی روز زمین را جشن می‌گیریم که خروج دونالد ترامپ از توافقنامه پاریس و لغو کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت، زمین زیبای ما و انسجام و یکپارچگی برای مقابله با چالش جهانی کووید-۱۹ را تهدید می‌کند.»

وی افزود: «بنابراین، آرزوی پامپئو برای سیاره ما شرم آور، ریاکارانه و جاهلانه در قبال هنجارهای جهانی است.»

به گزارش فارس، پامپئو در توئیتی با اشاره به بزرگداشت پنجاهمین سالگرد روز زمین و اینکه جهان در حال حاضر با دشمن مشترک کووید-۱۹ درگیر است، عنوان کرده بود که به دنبال سیاره‌ای پاک‌تر، ایمن‌تر و سالم‌تر برای همه هستیم.

امروز سوم اردیبهشت ماه ۲۲ آوریل روز جهانی زمین است.

رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد کمک‌های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را تعلیق کرده است. ترامپ در بیانیه‌ای سازمان جهانی بهداشت را به «سوءمدیریت و پنهان‌کاری» در بحران ناشی از شیوع کرونا متهم کرد و گفت: «این بیماری می‌توانست از همان آغاز مهار شود». او همچنین ادعا کرده سازمان بهداشت جهانی، «اطلاعات نادرست چین» درباره این ویروس را ترویج کرده است.

  • منبع خبر : فارس