سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به بیانیه پوچ کمیته خودساخته چهارجانبه اتحادیه عرب، اتهامات بی‌اساس مطرح شده علیه ایران را برآمده از دیدگاه غیرمسئولانه کشورهایی دانست که خود عامل بی‌ثباتی و ترویج تروریسم در منطقه هستند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان […]

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به بیانیه پوچ کمیته خودساخته چهارجانبه اتحادیه عرب، اتهامات بی‌اساس مطرح شده علیه ایران را برآمده از دیدگاه غیرمسئولانه کشورهایی دانست که خود عامل بی‌ثباتی و ترویج تروریسم در منطقه هستند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه رسانه ای پوچ و ملال آور کمیته خودساخته چهارجانبه اتحادیه عرب، با ابراز انزجار از محورهای بی محتوا و تکراری این بیانیه، اتهام های بی اساس مطرح شده را برآمده از دیدگاه غیرمسوولانه و اشتباه جبران ناپذیر و راهبردی کشورهایی دانست که خود عامل بی ثباتی، ناامنی و ترویج تروریسم در منطقه بوده و هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین و اعدام جوانان بیگناه در این کشور، خلق و حمایت همه جانبه از تروریست ها و جنایتکاران داعش در عراق و سوریه، آغاز جنگی حماقت آمیز در یمن و نابودی زیرساخت ها و به خاک و خون کشیدن ده ها هزار یمنی از جمله کودکان و زنان و محاصره، قحطی و گرسنگی میلیون ها انسان در یمن از  سوی ائتلاف مصنوعی سعودی را از جمله اقدام های غیر قابل جبران و مورد حمایت اعضای این به اصطلاح کمیته چهارجانبه دانست.

موسوی با ایرانی خواندن جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک افزود: صدور بیانیه های تکراری تاکنون هیچ مشکلی را از منطقه و جهان اسلام حل نکرده و نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بومی خواندن توان نظامی و دفاع موشکی  جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر اینکه این قابلیت هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی و اسلامی نبوده و قابل مذاکره هم نیست به برخی کشورهای منطقه توصیه کرد خود را به انبار تسلیحاتی آمریکا تبدیل نکنند، چرا که خرید تسلیحات کمکی به قدرت ملی آنها نخواهد کرد و امنیت وارداتی و خریدنی نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه افزود: کشورهایی که چشم خود را بر اشغال اراضی مقدس فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس بسته اند و ذلیلانه در کنار رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اعلام طرح خائنانه معامله قرن ایستاده اند، حق ندارند حمایت شرافتمندانه ایران از مقاومت در فلسطین و لبنان را زیر سئوال ببرند.

موسوی در پایان از اینکه اعضای این کمیته خود ساخته همسو با آمریکا و رژیم اسرائیل، مقاومت افتخار آمیز اسلامی در لبنان را که اکنون بزرگترین و موثرترین نیروی بازدارنده عربی و اسلامی در مقابل تجاوز و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی است، تروریست توصیف می کنند، ابراز تاسف کرد.

  • منبع خبر : تسنیم