واحد یک گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قم که به‌منظور انجام تعمیرات روتور توربین و تعویض تعدادی از پره‌های ثابت و متحرک، به مدت ۷۵ روز از مدار تولید خارج شده بود پس از انجام تعمیرات لازم ۱۲ روز پیش از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست. به‌گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل […]

واحد یک گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قم که به‌منظور انجام تعمیرات روتور توربین و تعویض تعدادی از پره‌های ثابت و متحرک، به مدت ۷۵ روز از مدار تولید خارج شده بود پس از انجام تعمیرات لازم ۱۲ روز پیش از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست.

به‌گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از پاون، تعمیرات انجام شده توربین توسط شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران انجام و برای اولین بار در روتور توربین واحد یک گازی نیروگاه قم از قطعات ساخت داخل استفاده شد.
بنا بر این گزارش، پس از ورود روتور توربین به محل نیروگاه قم مابقی تعمیرات توسط کارکنان متخصص نیروگاه قم انجام شد که با ورود این واحد توان شبکه سراسری برق به میزان ۱۰۰ مگاوات افزایش یافت.
نیروگاه سیکل ترکیبی قم در کیلومتر ۱۵ جاده قم ـ اراک با چهار واحد گازی هر یک با قدرت ۱۲۸٫۵ مگاوات و دو واحد بخاری هر یک با قدرت ۱۰۰ مگاوات توان تولید نامی ۷۱۴ مگاوات را داراست.
  • منبع خبر : پاون