به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از موج،محمدابراهیم رضایی اظهار داشت: طی سال های اخیر، کشورهای غربی و در راس آنها سران کاخ سفید، به طور مکرر علیه ایران توطئه های متعددی را به راه انداخته و هر بار با استفاده از ابزارهایی که دارند، ما را تحت فشار قرار می دهند. وی افزود: یک […]

 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از موج،محمدابراهیم رضایی اظهار داشت: طی سال های اخیر، کشورهای غربی و در راس آنها سران کاخ سفید، به طور مکرر علیه ایران توطئه های متعددی را به راه انداخته و هر بار با استفاده از ابزارهایی که دارند، ما را تحت فشار قرار می دهند.

وی افزود: یک روز بحث فعالیت های هسته ای را مطرح می کنند و روز دیگر به سراغ مسائل حقوق بشری رفته و فردای آن روز حرف از توانمندی موشکی ایران می زنند. نکته جالب اینکه در تمام این موارد، رسانه های غربی با همراهی عوامل فریب خورده داخلی، تلاش می کنند تا دروغ های آمریکا و اروپا را بزرگ نمایی کرده و به عنوان یک حقیقت نشان دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس  با اشاره به اظهاراتلودریان وزیر امور خارجه فرانسه مبنی بر اینکه ایران در صورت تداوم برنامه های دفاعی و موشکی با تحریم های بزرگ تری رو به رو می شود، گفت: حربه تحریم برای اروپا و آمریکا تبدیل به ابزاری برای ضربه زدن به منافع کشورهایی مستقل شده و تلاش می کنند مخالفان خود را با هر بهانه ای تحت فشار اقتصادی قرار دهند.

دیگر فریب اروپا و آمریکا را نمی خوریم

رضایی تصریح کرد: دقیقا در روزی که لودریان وزیر خارجه فرانسه حرف از تحریم های بزرگ تر علیه ایران می زند، وزیر دیگر فرانسوی می گوید که ساز و کار SPV فراهم شده و به زودی عملیاتی می شود. به عبارتی آنها بازی چماق و هویج را از آمریکایی ها یاد گرفته و می خواهند آن را دوباره اجرا کنند. غافل از اینکه ایران دیگر فریب اروپا و آمریکا را نمی خورد.

وی با تاکید بر اینکه ایران مانند دیگر کشورها برای خود حقوقی قائل است، گفت: حق دفاع کردن از جمله حقوق پذیرفته شده در تمام جهان است و ما نیز مانند دیگران این حق را داریم که از تسلیحات مشروع برای دفاع از مردم و سرزمین خودمان استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: توانمندی موشکی ایران یک توانمندی بومی است و برای دفاع از خود در صورت هرگونه تهدید و تجاوزی استفاده خواهیم کرد و قرار نیست برای این کار از دیگران اجازه بگیریم.

رضایی با اشاره به اظهارات خصمانه و مداخله جویان لودریان وزیر امور خارجه فرانسه مبنی بر اینکه ایران باید توانمندی موشکی خود را محدود کند و در غیر این صورت فرانسه و آمریکا تحریم های بزرگی علیه ایران اعمال می کنند، گفت: هیچ کشوری حق اظهار نظر درباره توانمندی دفاعی و موشکی ایران را ندارد و باید وزارت خارجه قاطعانه با این اظهارات برخورد کند.

وی در پایان گفت: اگر وزارت خارجه قاطعانه در برابر اظهارات مداخله جویانه اروپایی ها و آمریکایی ها ایستادگی کند، دیگر آنها به خود حق چنین رفتاری را نخواهند داد