نشت خط لوله انتقال گاز خرم‌آباد برطرف شده و شبکه گازرسانی در کل کشور پایدار است و مشکلی وجود ندارد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: هیچ انفجاری در خطوط لوله انتقال گاز خرم‌آباد رخ نداده است و نشت گاز […]

نشت خط لوله انتقال گاز خرم‌آباد برطرف شده و شبکه گازرسانی در کل کشور پایدار است و مشکلی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: هیچ انفجاری در خطوط لوله انتقال گاز خرم‌آباد رخ نداده است و نشت گاز این خط که در اثر رانش کوه رخ داده بود، بلافاصله با حضور کارکنان منطقه هفت عملیات انتقال گاز برطرف شد.

 مجید بوجارزاده درباره کنترل نشتی خط لوله انتقال گاز خرم آباد گفت: خط لوله انتقال گاز ۳۶ اینچ خرم‌آباد روز دوشنبه، ۱۲ فروردین‌ماه در اثر رانش کوه دچار نشت گاز شد که این اتفاق یک موضوع عادی به سبب وقوع حوادث طبیعی است.

وی در ادامه عنوان کرد: نشت گاز این خط لوله موجب قطع گاز هیچ مصرف کننده‌ای نشده است.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: مناطق ۱۰ گانه انتقال گاز از نخستین ساعات آغاز بارندگی و سیلاب، همه تاسیسات و ایستگاه‌های انتقال گاز را به صورت لحظه‌ای کنترل می‌کنند و تاکنون خطری متوجه این تأسیسات نبوده است.

بوجارزاده تاکید کرد: شرایط پایدار گاز در کل استان‌های کشور و به‌ویژه استان‌های درگیر با سیل از جمله استان لرستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، گلستان، مازندران و دیگر نقاط وجود دارد و هیچ مشکلی در تامین گاز هموطنان به وجود نیامده است.

وی در پایان گفت: چنانچه نقطه‌ای مانند شهر معمولان در استان لرستان دچار قطعی گاز شده باشد، به دلیل تخلیه کامل شهر و ایجاد شرایط ایمن برای هموطنان بوده است.

منبع:روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران