هیثم بن طارق آل سعید پسرعموی سلطان قابوس پادشاه جدید و جانشین پادشاه فقید این کشور شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)  به نقل از الجزیره قطر، «هیثم بن طارق» (۶۶ ساله) پسرعموی سلطان قابوس است که به عنوان وزیر میراث و فرهنگ عمان انجام وظیفه می‌کرد. او معمولا به عنوان فرستاده […]

هیثم بن طارق آل سعید پسرعموی سلطان قابوس پادشاه جدید و جانشین پادشاه فقید این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)  به نقل از الجزیره قطر، «هیثم بن طارق» (۶۶ ساله) پسرعموی سلطان قابوس است که به عنوان وزیر میراث و فرهنگ عمان انجام وظیفه می‌کرد. او معمولا به عنوان فرستاده ویژه سلطان قابوس فعالیت داشت و پیشتر در وزارت خارجه عمان مشغول بوده است و از دو سال پیش هم از جمله گزینه‌های جانشینی پادشاهی عمان بود.

شورای پادشاهی عمان با برگزاری نشستی هیثم بن طارق آل سعید را به جانشینی «قابوس بن سعید» سلطان فقید این کشور انتخاب کرد و او امروز (شنبه) رسما در برابر مجلس عمان سوگند یاد کرد.

این مراسم با حضور اعضای خاندان سلطنتی، اعضای مجلس مشورتی و مجلس شورا در محل این مجلس در منطقه بستان برگزار شد.

سلطان «قابوس بن سعید» پادشاه عمان دیشب پس از یک دوره بیماری که به سرطان روده مبتلا شده بود، در سن ۷۹ سالگی درگذشت. وی از سال ۱۹۷۰ میلادی و به مدت پنجاه سال در عمان حکفرمایی کرد.

دیوان پادشاهی عمان در پی درگذشت وی سه روز عزای عمومی و تعطیلی رسمی اعلام کرد. پرچم عمان نیز به مدت ۴۰ روز برای ادای احترام به پادشاه فقید این کشور نیمه افراشته خواهد بود.

قرار است مراسم تشییع وی صبح امروز در عمان برگزار شود.

  • منبع خبر : تسنیم