مفتی قدس و فلسطین گفت، ادامه تعرض‌های رژیم صهیونیستی به مقدسات فلسطینی باعث وقوع یک جنگ دینی در آینده نزدیک خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ «محمد حسین» مفتی قدس و فلسطین اعلام کرد، ادامه تجاورهای صهیونیستی به مقدسات بویژه مسجدالاقصی و مسجد ابراهیمی درباره یک […]

مفتی قدس و فلسطین گفت، ادامه تعرض‌های رژیم صهیونیستی به مقدسات فلسطینی باعث وقوع یک جنگ دینی در آینده نزدیک خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ «محمد حسین» مفتی قدس و فلسطین اعلام کرد، ادامه تجاورهای صهیونیستی به مقدسات بویژه مسجدالاقصی و مسجد ابراهیمی درباره یک «جنگ دینی» نزدیک هشدار می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «آناتولی»، وی در بیانیه‌ای تصریح کرد: ادامه این تعرض‌ها بر تنش منطقه می‌افزاید و درباره یک جنگ دینی نزدیک هشدار می‌دهد.

مفتی فلسطین در ادامه ممانعت از سردادن اذان در مسجد ابراهیمی و جلوگیری از اقامه نماز در این مسجد شریف در الخلیل کرانه باختری را معادل محروم کردن فلسطینی‌ها از ادای مناسک دینی ویژه خود دانست و آن را محکوم کرد.

شیخ محمد حسین همچنین بازداشت شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی را محکوم و اعلام کرد: مقامات اشغالگر  در راستای سیاست بستن دهان‌ها، باج‌خواهی از اهالی قدس و اعمال فشار بر آنها به طرز بی سابقه‌ای شخصیت‌ها در قدس را هدف گرفته‌اند.

وی از امت عربی و اسلامی درخواست کرد به مسؤولیت‌های خود در قبال قدس و فلسطین ودفاع از مقدسات عمل کنند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه ) «ناصر قوس» مدیر باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرا را به مدت یک هفته از مسجدالاقصی تبعید کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس