ملابرادر رئیس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای این دفتر و هیأت مذاکره کننده طالبان با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، این دیدار در ادامه تلاش‌های ایران برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان و دیدارهای مسؤولان و نماینده ویژه وزیر […]

ملابرادر رئیس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای این دفتر و هیأت مذاکره کننده طالبان با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، این دیدار در ادامه تلاش‌های ایران برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان و دیدارهای مسؤولان و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رئیس جمهور، رئیس هیأت اجرایی، هیأت صلح، رهبران جهادی و شخصیت‌های موثر و تاثیرگذار در تحولات افغانستان انجام شده است.

هدف از این دیدار نیز ترغیب طرف‌های افغان به گفتگوهای بین افغانستانی و تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفتگو و حمایت از همه نیروهای افغانستانی برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیروهای خارجی از این کشور و امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی بوده است.

در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به شکل گیری و تقویت گفتگوها بین افغان‌ها با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی اعلام شد.

 وزیر خارجه ایران همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی با افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی تاکید کرد.

  • منبع خبر : فارس