مشاور امنیت ملی آمریکا گفت:هدف از تحریم های آمریکا علیه ایران اعمال بیشترین فشار براین کشور است تا تهران رفتار خود را تغییر دهد   به گزارش پایگاه خبری دیپلماسی (idva)  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون  مشاور امنیت ملی آمریکا که برای دیدار با مقامات روسیه به این کشور سفر کرده است، گفت که تحریم‌ های […]

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت:هدف از تحریم های آمریکا علیه ایران اعمال بیشترین فشار براین کشور است تا تهران رفتار خود را تغییر دهد

 

به گزارش پایگاه خبری دیپلماسی (idva)  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون  مشاور امنیت ملی آمریکا که برای دیدار با مقامات روسیه به این کشور سفر کرده است، گفت که تحریم‌ های آمریکا علیه ایران بر بازار جهانی نفت تاثیر گذاشته است و مسکو به عنوان یک تولید کننده نفت از این افزایش قیمت سود خواهد برد.

وی که با یک شبکه رادیویی روس گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه تصریح کرد: در همین راستا آمریکا تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است. روسیه نیز از کاهش صادرات (نفت) ایران نفع می‌برد. ما نیز به عنوان تولید کننده نفت سود می‌بریم. اما بازار در زمان مناسب تثبیت خواهد شد.

بولتون گفت که هدف ازتحریم های آمریکا علیه ایران اعمال بیشترین فشار بر این کشور است تا تهران رفتار خود را تغییر دهد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در این سفر با مقامات ارشد روسیه، ازجمله همتای روس خود و وزیر امورخارجه دیدار داشته است. وی در دیدار با مشاور امنیت ملی روسیه درباره مسائل مختلف شامل، معاهده موشکی میان دو کشور، کره شمالی، ایران، سوریه، افغانستان، اوکراین، مقابله با تروریسم و قاچاق مواد مخدر رایزنی کرده است.

منبع:اسپوتنیک