به گزارش صدای دیپلماسی (idva)  سردار ابوالفضل شکارچی  سخنگوی ارشد نیروهای مسلح و معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل در نشست خبری صبح امروز که به منظور اعلام برخی برنامه های دفاعی در آستانهچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم که سال بسیار حساس و سال امیدآفرینی برای […]

به گزارش صدای دیپلماسی (idva)  سردار ابوالفضل شکارچی  سخنگوی ارشد نیروهای مسلح و معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل در نشست خبری صبح امروز که به منظور اعلام برخی برنامه های دفاعی در آستانهچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم که سال بسیار حساس و سال امیدآفرینی برای ملت ایران است و البته دشمنان نیز همه توانمندی های خود را به کار گرفته اند که ملت ایران پیروزی انقلاب خود را در چهلمین سال خود نبیند.

وی افزود: دشمنان و بخصوص آمریکایی ها در طول چهل سال گذشته همواره در شیب افول بوده اند، اما امسال این افول برای آنها بیشتر شده است.

شکارچی ادامه داد: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و سازمان بسیج مستضعفین اقدامات ویژه ای در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انجام داده اند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اظهار داشت: یکی از این اقدامات، ارائه دستاوردهای مهم در عرصه های مختلف تحت عنوان چهار نمایشگاه دستاوردهای نظامی با محوریت وزارت دفاع و مشارکت همه نیروهای مسلح است.

شکارچی گفت: این نمایشگاه در ١١ بهمن در مصلی حضرت امام آماده بازدید عموم مردم است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این نمایشگاه، نمایشگاهی با عنوان سازندگی و محرومیت زدایی نیز با محوریت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و مشارکت همه نیروهای مسلح خواهیم داشت.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: نمایشگاه دیگری هم در باغ موزه دفاع مقدس و با محوریت بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس برپا خواهد شد.

وی تصریح کرد: چهارمین نمایشگاه نیز در پایگاه شکاری شهید لشگری مهرآباد با محوریت نیروی هوایی ارتش و سازمان هوافضای وزارت دفاع و مشارکت نیروی هوافضای سپاه و هوانیروز خواهد بود.

سردار شکارچی خاطرنشان کرد: هدف راهبردی از تشکیل این نمایشگاه ها، نمایش اقداماتی است که در طول چهار دهه گذشته نیروهای مسلح برای اقتدارآفرینی انجام داده اند.

وی ادامه داد: انتقال این دستاوردها به نسل جوان و مقایسه دستاوردهای پس از انقلاب با پیش از انقلاب از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه ها است تا نشان دهیم که زنجیر وابستگی نیروهای مسلح به بیگانگان چگونه پاره شد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح کرد: هزاران اقدامات اساسی توسط نظام جمهوری اسلامی انجام شده است که تمام اینها را نمی‌توان در چهار نمایشگاه نشان داد.

وی اضافه کرد: در نمایشگاه دستاوردهای دفاعی، بیش از ٥٦٠ محصول دفاعی که تولید داخلی است به نمایش در خواهد آمد.

سردار شکارچی ادامه داد: در نمایشگاه سازندگی و محرومیت زدایی نیز ده ها هزار اقدام در حوزه محرومیت زدایی و اشتغالزایی که تا کنون توسط نیروهای مسلح اجرا شده است، به نمایش گذاشته خواهد شد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در نمایشگاه هوایی که در پایگاه شهید لشگری مهرآباد برگزار می شود، انواع بالگردها، جنگنده ها، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی و پهپادها به نمایش درخواهد آمد.

سردار شکارچی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بسیار جای تاسف است که دشمنان مردم ما را ساده می پندارند و این روزها سعی در تطهیر اقدامات رژیم گذشته دارند.

وی ادامه داد: تا امروز در حوزه های مختلف جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای بسیار ارزشمندی داشته‌ایم که کشورمان را بعنوان یک قدرت کم نظیر و مقتدرترین کشور منطقه و در حال رقابت با قدرت های جهانی قرار داده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تاکید کرد: یکی از دلایل مهم به وجود آمدن این دستاوردها، رهبری حکیمانه و آینده نگر و شجاعانه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

سردار شکارچی با بیان اینکه دستاوردهای دفاعی برای مقابله با ظلم و نظام سلطه او حمایت از مستضعفین عالم است، افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر خلاف سایر نیروهای مسلح در دنیا، مردم پایه هستند و منافع مردم و مستضعفین در ایران و جهان برای آنها اصل است.

وی گفت: گاهی دشمنان تصویرسازی می کنند که نیروهای مسلح به دنبال کار اقتصادی و درآمدزایی هستند؛ این حرف کاملا غلطی است و نیروهای مسلح از امکانات مازاد خود برای کمک به کشور استفاده کرده و به هیچ وجه به دنبال درآمدزایی نیستند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح کرد: اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران برای تهدید هیچ کشوری نیست مگر اینکه مورد تعرض قرار بگیریم که در آن صورت، همانطور که حضرت آقا فرمودند اگر یکی بزنند ده تا میخورند.

سردار شکارچی در ادامه سخنان خود درخصوص دیگر برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در روز ١٢ بهمن رژه موتورسواران نیروهای مسلح را از فرودگاه مهرآباد تا حرم حضرت امام(ره) خواهیم داشت و ۵هزار نفر از پرسنل نیروهای مسلح نیز طی مراسمی با آرمان های امام راحل تجدید بیعت خواهند کرد.

به گفته وی، گلباران مزار شهدا، نمایش برخی دستاوردهای دفاعی در مسیر راهپیمایی ٢٢ بهمن، برگزاری نمایشگاه ها در سایر نقاط کشور، آغاز به کار دهها طرح سازندگی و محرومیت زدایی  در سراسر کشور و… از جمله دیگر برنامه های اجرا شده در دهه فجر خواهد بود.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح یادآور شد: امروز آمریکای خونریز، هر کشوری را که بخواهد با مردمش پیوند نزدیک داشته باشد، تضعیف می کند که آخرین نمونه آن دولت ونزوئلا است.

وی ادامه داد: این سناریو آمریکا تازگی ندارد و در طول چهل سال گذشته دهها کشور را به این صورت مورد تعرض قرار داده اند و دلیل آن هم این است که هر کشوری به آمریکا لبیک نگوید مورد غضب آنها واقع می شود.

سردار شکارچی افزود: جمهوری اسلامی از همه دولت های قانونی حمایت می کند و از حکومت هایی که شمشیر بیخ گلوی مردم خود میگذارند حمایت نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها می گفتند ایران سالگرد چهلم پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهند دید، اما می بینیم که آنها دنبال برگزاری نشست ضد ایرانی بودند که خود این اقدام به معنای شکست آمریکا است.

سخنگوی ارتش نیروهای مسلح گفت: از مردم میخواهیم که امسال برای تودهنی محکم تر نسبت به سال گذشته به میدان بیایند تا بتوانیم شکست آمریکا را عمیق تر کنیم.