رهبر جنبش انصارالله یمن به مردم این کشور به مناسبت پایداری در مقابل ائتلاف متجاوز سعودی طی ۵ سال گذشته درود فرستاد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، به نقل از المیادین، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی تلویزیونی خود به مناسبت ۵ سال پایداری در مقابل ائتلاف متجاوز سعودی گفت […]

رهبر جنبش انصارالله یمن به مردم این کشور به مناسبت پایداری در مقابل ائتلاف متجاوز سعودی طی ۵ سال گذشته درود فرستاد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، به نقل از المیادین، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی تلویزیونی خود به مناسبت ۵ سال پایداری در مقابل ائتلاف متجاوز سعودی گفت کسانی که در میدان نبرد حضور داشتند نقش بزرگ‌تری در مبارزه با حملاتی ایفا کردند که قصد اشغال کشورمان را داشت.

الحوثی تاکید کرد مردانی که در میدان نبرد بودند ثابت کردند که در سایه تمام مشکلات همچنان پایدار هستند.

الحوثی همچنین تاکید کرد: متجاوزان از خشونت بارترین اسلحه ها استفاده کرده و از همان ابتدا زندگی تمام یمنی ها را هدف قرار دادند. متجاوزان میخواهند سرزمین ما را اشغال کنند و آنها اعلام کردند که اشغالگر بوده و به یمن به چشم طمع می‌نگرند. دشمنان متجاوز از حمایت بین‌المللی گسترده برخوردار بوده و همین مسئله آنها را جری تر کرده است.

وی در ادامه افزود: دشمنان با دیدن مقاومت ملت ما شگفت زده شده و تلاش کردند این مقاومت و روحیه را از طریق تحریک فتنه‌های داخلی بشکنند. تمامی توطئه های دشمن شکست خورده و آنها به این مسئله اذعان کرده اند.

الحوثی تاکید کرد متجاوزان تلاش کردند ما را به مرحله فروپاشی داخلی برسانند اما نتوانستند. حمایت مردم از جبهه های نبرد با وجود شرایط سخت معیشتی همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد ما امروزه قدرت نظامی مهمی داشته و توانایی ساخت سلاح های مختلف را داریم اما متجاوزان فکر می کردند قدرت ما در حال فرسایش است.

الحوثی تاکید کرد جامعه بین الملل از متجاوزان حمایت های مختلف از جمله حمایت های سیاسی و تسلیحاتی به عمل می آورد. ما در عربستان شاهد وجود بحران در نظام این کشور و فروپاشی و همچنین مشکلات داخلی هستیم. نظام عربستان بر پایه حمایت آمریکا بنا شده است.

وی در ادامه افزود: متجاوزان باید بدانند که ادامه تجاوز آنها در یمن هرگز اهداف آنها را محقق نخواهد کرد و تنها باعث برجای ماندن شکست‌های بیشتر می شود.