به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر؛ شب ارزش‌گذاری انسان‌هاست. فضیلت این شب نورانی از شب نوزدهم بیشتر است و باید «اعمال این شب» را از غسل و احیاء و زیارت و نماز «هفت توحید» و قرآن بر سر گرفتن […]

 

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر؛ شب ارزش‌گذاری انسان‌هاست.

فضیلت این شب نورانی از شب نوزدهم بیشتر است و باید «اعمال این شب» را از غسل و احیاء و زیارت و نماز «هفت توحید» و قرآن بر سر گرفتن و صد رکعت نماز و «دعای جوشن‌کبیر» را انجام دهد و در غسل و احیاء و سعی در عبادت، در این شب و شب بیست‌وسوم اصرار ورزد؛ در روایات به این معنی که شب قدر یکی از این دو شب است، تأکید شده.

شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر هم به پایان رسید؛ شبی که مومنان با نماز، قرائت قرآن، دعا و نیایش آن را به سحر رساندند.

با توجه به شیوع کرونا، مردم که با دستکش و ماسک و رعایت موارد بهداشتی در مساجد حضور داشتند پس از دعا، نیایش و قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر قرآن به سر گرفتند و برای دفع کرونا و دیگر مشکلات مسلمانان به تضرع و زاری به درگاه خداوند متعال پرداختند. برخی دیگر هم به دلیل تاکید بیشتر بر ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری از تجمع از داخل خودرو در مراسم احیای شب قدر شرکت کردند.

همچنین برخی مردم نیز در خانه‌ها و از طریق برنامه‌های صداوسیما مراسم شب قدر را برپا کردند.

همزمان با شب‌ بیست و یک ماه مبارک رمضان و دومین شب قدر، مردم تهران برای اهدای خون به مرکز جامع انتقال خون نیز مراجعه کردند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)