نتانیاهو و گانتز کابینه امنیتی جداگانه‌ای برای مقابله با ایران تشکیل می‌دهند
نتانیاهو و گانتز کابینه امنیتی جداگانه‌ای برای مقابله با ایران تشکیل می‌دهند

یک شبکه صهیونیستی از تصمیم تل‌آویو برای تشکیل کابینه امنیتی جداگانه و کوچکتر برای بررسی اختصاصی مسائل حساس از جمله اشغال کرانه باختری و مسئله ایران خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه تلاش‌های مذبوحانه رژیم صهیونیستی برای مقابله با قدرت ایران در منطقه غرب آسیا و […]

یک شبکه صهیونیستی از تصمیم تل‌آویو برای تشکیل کابینه امنیتی جداگانه و کوچکتر برای بررسی اختصاصی مسائل حساس از جمله اشغال کرانه باختری و مسئله ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه تلاش‌های مذبوحانه رژیم صهیونیستی برای مقابله با قدرت ایران در منطقه غرب آسیا و جهان، این بار خبر می‌رسد که تل‌آویو قصد دارد کابینه‌ای را جداگانه برای رسیدگی به این مسئله اختصاص دهد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «بنی گانتز» وزیر جنگ و دیگر نخست‌وزیر چرخشی این رژیم برای تشکیل کابینه امنیتی ویژه جهت بررسی مسائل حساس از جمله اشغال کرانه باختری و برنامه هسته‌ای ایران، توافق کرده‌اند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از این گزارش، این کابینه اختصاصی بر مبنای این نگرانی تشکیل خواهد شد که تعداد اعضای کابینه کامل رژیم صهیونیستی برای بررسی مؤثر مسائل حساس مانند مقابله با ایران، بسیار زیاد است.

بر این اساس، تصمیم به ایجاد این کابینه هفته گذشته بعد از دیدار نتانیاهو و گانتز گرفته شد که در آن توافق کردند کابینه امنیتی کنونی با ۱۶ وزیر و ۴ ناظر، برای بررسی مؤثر مسائل مهم و حساس، فشل و بی‌اثر است.

طبق این گزارش، کابینه امنیتی جدید، کوچکتر از کابینه کنونی و با ۸ وزیر ارشد کابینه اصلی نتانیاهو تشکیل می‌شود که حزب آبی‌وسفید و حزب لیکود سهم‌های برابر در آن خواهند داشت.

این شبکه همچنین به نقل از چهار وزیر و مقام ارشد صهیونیستی – که نامشان را فاش نکرد – گزارش داد که حتی گروه کوچکتری شامل نتانیاهو، گانتز و «گابی اشکنازی» وزیر خارجه این رژیم تشکیل می‌شود تا به صورت خاص طرح اشغال کرانه باختری را پیش ببرند.

به نوشته تایمز اسرائیل، تشکیل این گروه‌های کوچکتر باعث می‌شود نیاز به تشکیل جلسه تمام اعضای کابینه اصلی کمتر شود اما هر تصمیمی که در این گروه‌ها گرفته شود، باز هم نیاز به تصویب در کابینه امنیتی ۱۶ نفری رژیم صهیونیستی دارد.

این گزارش همچنین می‌افزاید که هفته گذشته نشستی با حضور برخی از اعضای کابینه امنیتی با موضوع سوریه برگزار شده که می‌تواند مقدمه‌ای بر آغاز کار کابینه امنیتی کوچکتر باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس