نخست وزیر رژیم صهیونیستی شبانگاه شنبه وزیر جدید دستگاه جاسوسی خود را برگزید. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنبه شب وزیر اقتصاد خود را به عنوان وزیر دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل برگزید. به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» «الی کوهن» که عهده دار وزارت اقتصاد […]

نخست وزیر رژیم صهیونیستی شبانگاه شنبه وزیر جدید دستگاه جاسوسی خود را برگزید.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنبه شب وزیر اقتصاد خود را به عنوان وزیر دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل برگزید.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» «الی کوهن» که عهده دار وزارت اقتصاد اسرائیل بود و قصد ترک این سمت را داشت از سوی نتانیاهو به سمت وزیر دستگاه اطلاعاتی اسرائیل منصوب شد.

کوهن که از اعضای حزب لیکود در اسرائیل است در بیانیه ای در این زمینه گفت، دستگاه اطلاعاتی اسرائیل در سطح بین المللی مشهور است و اهمیت فوق العاده ای برای امنیت اسرائیل دارد. من برای تقویت و ارتقاء سیستم اطلاعاتی تلاش میکنم.

انتخاب الی کوهن به سمت وزیر دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی همزمان با دیدار نتانیاهو با قانونگذاران حزب لیکود رخ داد. مراسم تحلیف نتانیاهو  به عنوان نخست وزیر جدید فردا یکشنبه برگزار میشود.

نتانیاهو شامگاه چهارشنبه گذشته در نامه‌هایی به «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رئیس مستعفی پارلمان (کنست)، رسماً اعلام کرد که کابینه جدید خود را تشکیل داده است. وی با درخواست از کنست جهت تشکیل جلسه‌ای برای دادن رأی اعتماد به اعضای کابینه جدید خود، در این نامه نوشت: «من کابینه را تشکیل دادم.»

طبق توافق نخست‌وزیری چرخشی بین دو حزب لیکود و آبی ‌سفید، نتانیاهو مجدداً تا ۱۸ ماه سکان کابینه جدیدتل‌آویو  را برعهده خواهد داشت و بعد از آن گانتز جایگزین وی خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس