به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توضیح آخرین وضعیت بیماری مجید تخت‌ روانچی سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد، اظهار کرد: بعد از رفتن آقای تخت‌ روانچی به نیویورک بیماری سرطان تشخیص داده شد، وی در ایران از بیماری خود خبر نداشت. وی افزود: در […]

 

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توضیح آخرین وضعیت بیماری مجید تخت‌ روانچی سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد، اظهار کرد: بعد از رفتن آقای تخت‌ روانچی به نیویورک بیماری سرطان تشخیص داده شد، وی در ایران از بیماری خود خبر نداشت.

وی افزود: در صورتی که از بیماری ایشان قبل از عزیمت به نیویورک مطلع می‌شدیم، حتما درمان را در ایران شروع می‌کردیم اما در آمریکا بیماری وی تشخیص داده شد. دکتر ایشان نیز تاکید داشتند که فوری باید عمل شود.

ظریف ادامه داد: با توجه به نظر دکتر وی، جراحی در نیویورک انجام گرفت. آقای تخت روانچی در حال حاضر مراحل شیمی درمانی را پشت سر می‌گذارد.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره ترور بیولوژیک مجید تخت روانچی در نیویورک، گفت: موضوع ترور بیولوژیک آقای تخت روانچی را تکذیب می‌کنم، ایشان در حال درمان هستند.

مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد در مجمع امسال سازمان ملل، هیئت ایرانی را در اجلاس سالانه‌ سازمان ملل به علت بیماری همراهی نکرد.

وی در حال حاضر در بیمارستانی در نیویورک بستری است.