مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با تاکید بر سرعت گرفتن عملیات ساخت پتروشیمی دهدشت، از آغاز اجرای عملیات ساخت پروژه‌های ساختمانی، کارگاهی، انبارها و سایر ساختمان‌های مسکونی در این پتروشیمی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)وبه نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، رسول اشراف‌زاده گفت: با توجه به […]

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با تاکید بر سرعت گرفتن عملیات ساخت پتروشیمی دهدشت، از آغاز اجرای عملیات ساخت پروژه‌های ساختمانی، کارگاهی، انبارها و سایر ساختمان‌های مسکونی در این پتروشیمی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)وبه نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، رسول اشراف‌زاده گفت: با توجه به اینکه اجرای طرح پلی اتیلن پتروشیمی دهدشت از اولویت‌های اصلی ماست، بر اساس پیگیری‌های انجام شده، زمینه استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی برای این طرح فراهم شد.
وی افزود: بانک عامل طرح مذکور نیز مشخص شده و طی هفته‌های آتی با انتخاب پیمانکار EPC  عملیات ساخت رسمی طرح مذکور سرعت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، مزایای اجرای این طرح را ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، افزایش درآمد منطقه در اثر رشد صنایع و بکارگیری سرمایه‌های خصوصی در زمینه‌های مهم تولیدی، حفظ قدرت و افزایش توان صادارتی کشور، ارتقاء جایگاه استراتژیک ایران از طریق نقش محوری در امر سیاست‌گذاری و تعیین قیمت محصولات پایه پتروشیمی در صحنه بین‌المللی با افزایش سهم تولیدات در کشور عنوان کرد.
اشراف‌زاده تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح و تولید پلی اتیلن سنگین و گریدهای مختلف آن که به عنوان ماده خام پایه در بسیاری از صنایع تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد،گام بزرگی در راستای صنعتی شدن استان کهکلویه و بویر احمد برداشته خواهد شد.
لازم به ذکر است، ظرفیت این واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین در دهدشت، ۳۰۰هزار تن در سال است و هدف از اجرای آن در مرحله اول تولید مواد اولیه پلی اتیلن سنگین برای تامین نیازهای داخلی و تغذیه صنایع پایین دستی و در مرحله بعد صادرات به بازارهای جهانی است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس