به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva),  دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به طرح ابتکار صلح حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: من همیشه از طرح صلح ایرانی استقبال می کنم. تارنمای گلوبال نیوز روزیکشنبه این بخش از اظهارات ترامپ را درگفت وگو با خبرنگاران گزارش داد و نوشت: رئیس جمهور […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva),  دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به طرح ابتکار صلح حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: من همیشه از طرح صلح ایرانی استقبال می کنم.

تارنمای گلوبال نیوز روزیکشنبه این بخش از اظهارات ترامپ را درگفت وگو با خبرنگاران گزارش داد و نوشت: رئیس جمهور آمریکا همچنین از تماس تلفنی اش با رئیس جمهور اوکراین که جنجال تازه ای را در آمریکا ایجاد کرده است، دفاع کرد.

ساعاتی بعد از اظهارات رئیس جمهور کشورمان در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حرم امام راحل، درباره حضور ایران در نشست امسال مجمع عمومی با شعار ائتلاف امید، هرمز، صلح برای منطقه و ابتکار صلح هرمز، ترامپ درپاسخ به سوال خبرنگاران گفت: من همیشه آماده شنیدن طرح صلحی از سوی ایرانی ها هستم.

وی اذعان کرد که ایران ظرفیت و مردم فوق العاده ای دارد و مدعی شد که امیدوار است ایران به کشوری بزرگ و ثروتمند تبدیل شود.

ترامپ در عین حال در پاسخ به گمان زنی ها برای دیدار احتمالی او با روحانی در نیویورک گفت: برنامه ای برای این دیدار ندارم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی درمراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حرم امام راحل گفت:ما امسال در سازمان ملل متحد با شعار ائتلاف امید، هرمز، صلح برای منطقه و ابتکار صلح هرمز حضور خواهیم داشت.

رئیس جمهوری با بیان اینکه به همه همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و آماده ایم از خطاهای گذشته آنها بگذریم، افزود: امسال با شعار ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل متحد حضور خواهیم یافت.

روحانی تصریح کرد:هر جایی که آمریکایی ها و دشمنان ما در منطقه حضور پیدا کردند به عنوان بازیگر امنیت زدا بوده اند؛ آنها امنیت را در افغانستان و عراق و سوریه و خلیج فارس و هر جایی که حضور پیدا کردند،از بین بردند و ناامنی را با خود به ارمغان آوردند.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه همچنین تصدیق کرد که با رئیس جمهور اوکراین درباره پسر «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور مذاکره کرده است. وی این مذاکرات را با توجه به حساسیت آن برای مذاکره با یک رهبر خارجی کاملا مناسب دانست و تاکید کرد که موضوع پسر بایدن در این مذاکرات مطرح شده و او معاون رئیس جمهور سابق آمریکا را به فساد در ارتباط با فعالیت های تجاری پسرش در اوکراین متهم کرده است.