مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران اقدامات این شرکت در جهت مقابله با برداشت غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی این استان را تشریح کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “مصطفی دهقان” در این خصوص اظهار داشت: طی […]

مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران اقدامات این شرکت در جهت مقابله با برداشت غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی این استان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “مصطفی دهقان” در این خصوص اظهار داشت: طی یکسال گذشته اقدامات گسترده ای در راستای حفاظت از منابع آب زیرزمینی صورت گرفته که از مهمترین موارد آن می توان به انسداد چاه های غیرمجاز، تقلیل منصوبات، توقیف ادوات حفاری غیرمجاز اشاره کرد.

وی افزود: بر این اساس طی سال گذشته ۱۳۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران پر و مسدود شده است که با این اقدام از برداشت غیر مجاز حدود ۳۵ میلیون متر مکعب آب جلوگیری شده است.

مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از نظارت و گشت زنی ۳۲ اکیپ گشت و بازرسی در امورهای منابع آب در سطح استان خبر داد و گفت: طی این نظارت ها ۷۶ دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف و مطابق قانون اقدامات لازم در این خصوص به عمل آمده است.

وی تصریح کرد: همچنین در سال ۹۸ منصوبات غیر مجاز از روی ۶۶ حلقه چاه مجاز با تخلیه ۴٫۸۶ میلیون متر مکعب در حد پروانه بهره برداری تقلیل منصوبات گردید که می تواند کمک شایانی به آبخوان دشت نماید.

دهقان با اشاره به اینکه کنتور هوشمند مانع اضافه برداشت از چاه های مجاز می شود، یادآور شد: نصب کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز یکی از اقدامات مهمی است که با جدیت پیگیری می شود و در سال گذشته ۴۳۰ دستگاه از این کنتورها بر روی چاه های پروانه دار نصب شده است.

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار درخواست در سال ۹۸ در سامانه ساماب ثبت شده بود، گفت: حدود ۱۶۰۰ مورد از این درخواست ها پس از بررسی مطابق با قوانین و دستورالعمل ها به صدور پروانه ختم شده است.

مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران در پایان گفت: با توجه به بحرانی بودن دشت های واقع در استان تهران، اقدامات حفاظتی از منابع آب در سال جاری با شدت بیشتری دنبال می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران