یک ائتلاف متشکل از معترضان و فعالان کانادایی با تجمع در برابر کنسولگری آمریکا در شهر تورنتو خواستار پایان یافتن تجاوز و تحریم‌های آمریکا علیه ایران شدند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از اسپوتنیک، گروهی از معترضان و فعالان مدنی کانادایی با تجمع در مقابل ساختمان کنسولگری آمریکا در شهر تورنتو […]

یک ائتلاف متشکل از معترضان و فعالان کانادایی با تجمع در برابر کنسولگری آمریکا در شهر تورنتو خواستار پایان یافتن تجاوز و تحریم‌های آمریکا علیه ایران شدند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از اسپوتنیک، گروهی از معترضان و فعالان مدنی کانادایی با تجمع در مقابل ساختمان کنسولگری آمریکا در شهر تورنتو ضمن مخالفت با سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران، خواستار پایان یافتن تحریم‌ها و رویکرد تجاوزکارانه ایالات متحده در برابر ایران شدند.

بر اساس این گزارش، فعالان ضد جنگ در این تجمع شعار می‌دادند: خواستار جنگ با ایران نیستیم و تحریم‌ها علیه ایران را همین الان پایان دهید.

یکی از برگزارکنندگان این تجمع در اظهاراتی گفت: در حالی که از اولویت‌های سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ناامید و مایوس شده‌ام، ولی این مساله جای تعجب و شگفتی نداشته است. اظهارات و لفاظی‌های تند و منزوی کننده ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی نتوانست من را گول بزند.

وی افزود: مقام‌های آمریکایی از نگرانی‌های مشروع شهروندان عادی ایران درباره دولت شان برای تغییر رژیم سیاسی تهران سوء استفاده می‌کند.

شرکت کنندگان در این تجمع خواستار احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ایران شدند.

  • منبع خبر : تسنیم