کمیته پایش،نظارت و مدیریت مصرف برق سازمان ها و ادارات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ،با اعزام اکیپ به ساختمان های ملی و استانی پایتخت ، مصرف برق این ارگان ها را مورد بررسی قرار داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) حسین صبوری،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت:آگاه‌ سازی، نخستین برنامه اکیپ‌های […]

کمیته پایش،نظارت و مدیریت مصرف برق سازمان ها و ادارات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ،با اعزام اکیپ به ساختمان های ملی و استانی پایتخت ، مصرف برق این ارگان ها را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) حسین صبوری،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت:آگاه‌ سازی، نخستین برنامه اکیپ‌های مدیریت مصرف ادارات است و از پانزدهم تیرماه رصد سازمان ها و ارگان های ملی و استانی پایتخت، در جهت پایش دقیق میزان مصرف برق، از دو طریق بازدید حضوری و رصد هوشمند از راه دور آغاز شده است.
وی تصریح کرد: بیشتر این ساختمان ها مجهز به کنتورهای هوشمند هستند و شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، به منظور اندازه گیری‌ مصرف، این ارگان ها را به صورت لحظه ای در تابستان مورد پایش قرار می دهد.
بر اساس گزارش خبرنگار ما و بنا بر اعلام وزارت نیرو، با اشاره به تعامل وزارتخانه‌های نیرو و کشور به منظور مدیریت مصرف برق ادارات در سراسر کشور، بر اساس دستورالعمل صادر شده از سوی این دو مجموعه مقرر شده است تا ادارات تهران دمای سیستم‌های سرمایشی خود را بر روی عدد ۲۵ درجه تنظیم کنند. تنظیم دمای سیستم‌های سرمایشی بر روی عدد ۲۵ موجب کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق و صرفه‌جویی ۱۰۰۰ مگاواتی در استفاده از انرژی خواهد شد.
وی در پایان با اشاره بر اینکه، قطع برق شامل مناطق حساس، نظامی، امنیتی ، درمانی و خدمات رسان دارای فوریت نمی شود، اظهار داشت: همه مراکز دولتی، وزارتخانه ها و مشترکان بزرگ، سازمان ها و نهاد ها موظف به استفاده از مولدهای اضطراری در ساعت های اوج مصرف برق هستند و با توجه به اهمیت موضوع انرژی و رفاه و آسایش شهروندان و پیشگیری از هرگونه مشکل در تامین برق پایدار پایتخت، برق کلیه سازمان های دولتی، غیردولتی، موسسات، بانک هایی که با دریافت اخطار همچنان نسبت به اصلاح الگوی مصرف و اجرای بخشنامه مذکور اقدام نکنند، پس از ارسال اخطاریه در صورت عدم رعایت  صحیح مصرف برق در ساعات اوج مصرف، از هفته آینده قطع خواهد شد./روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ