خبرگزاری فرانسه : گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار در افغانستان را برعهده گرفته است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،گروه تروریستی داعش شامگاه سه‌شنبه مسئولیت حمله به ولایت «ننگرهار» واقع در افغانستان را برعهده گرفت. شبکه «الجزیره» به نقل از خبرگزاری […]

خبرگزاری فرانسه : گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار در افغانستان را برعهده گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،گروه تروریستی داعش شامگاه سه‌شنبه مسئولیت حمله به ولایت «ننگرهار» واقع در افغانستان را برعهده گرفت.

شبکه «الجزیره» به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد که داعش مسئولیت حمله تروریستی به مراسم تشییع جنازه یکی از فرماندهان پلیس ننگرهار را برعهده گرفته است.

ظهر روز سه‌شنبه بود که مسئولان محلی در ولایت ننگرهار اعلام کردند در حمله انتحاری در مراسم تشییع جنازه «شیخ اکرم»، از فرماندهان پلیس محلی شهرستان کوزکنر، ۲۴ نفر از جمله عبدالله ملک‌زی، عضو شورای ولایتی این ولایت کشته شده‌اند.

 

 

پیشتر دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در یک بیانیه اعلام کرده بود که فرد مهاجم مواد منفجره همراهش را در میان شرکت‌کنندگان مراسم تشییع جنازه منفجر کرده است.

گروه طالبان که در بیشتر نقاط این ولایت از جمله شهرستان کوزکنر حضور و فعالیت دارند، این حمله را محکوم کرده و گفته است که این حمله کار این گروه نیست.

«اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان نیز شامگاه سه‌شنبه در واکنش به حملات تروریستی روز گذشته در کابل و ننگرهار، به نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور دستور داد که از حالت دفاع فعال به‌حالت تهاجمی تغییر موضع دهند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس