به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) و به نقل از خبرنگار موج، حشمت الله فلاحت پیشه در جمع خبرنگاران پارلمانی در خصوص آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه اظهار داشت: طی روزهای اخیر به منطقه رفته و به همراه نماینده محترم مردم میرجاوه و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی از منطقه […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) و به نقل از خبرنگار موج، حشمت الله فلاحت پیشه در جمع خبرنگاران پارلمانی در خصوص آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه اظهار داشت: طی روزهای اخیر به منطقه رفته و به همراه نماینده محترم مردم میرجاوه و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی از منطقه بازدید کردیم.

وی افزود: تلاش ها به ویژه از سوی اقوام و گروه های قومی برای آزادی این عزیزان در حال انجام است و امیدواریم هر چه سریع تر به آغوش گرم خانواده بازگردند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تا زمانی که از ظرفیت مرزها در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و قومی به درستی استفاده نشود و به عبارتی مرزهای ما امنیتی باشد، مشکل حل نمی شود.

فلاحت پیشه گفت: در حال حاضر باید به دور از برخوردها و رفتارهای خشونت آمیز تنها به دنبال نجات جان مرزبانان باشیم و تا این لحظه هم زنده هستند. وی افزود: از سوی دولت ها نیز همواره شاهد سهل انگاری هایی در حوزه مرزها بوده ایم و نگاه ها بیشتر امنیتی بوده است. این در حالی است که می توانستیم  از ظرفیت های اقتصادی و دیگر حوزه ها نیز استفاده کنیم. در حال حاضر نیاز داریم که به مسوولان استان های مرزی اختیارات بیشتری داده شود و به عبارتی نیازمند دیپلماسی مرزی هستیم.

فلاحت پیشه تاکید کرد: متاسفانه به دلیل عدم دیپلماسی صحیح مرزی و عدم استفاده از توان اقوام و گروه های مرزنشین، شاهد خمودگی و روزمرگی هستیم و همین امر مشکلات را بیشتر می کند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر همه تلاش ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده در پایگاه مرزی میرجاوه متمرکز است و پس از آن باید بررسی کنیم که چگونه و به چه دلیل بدون شلیک حتی یک گلوله دوازده نفر از مرزبانان ما اسیر می شوند.

منبع:موج