مدیریت مصرف آب اولویت اصلی گذر از تابستان
مدیریت مصرف آب اولویت اصلی گذر از تابستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اولویت اصلی برنامه‌های این شرکت برای گذر موفق از خشکسالی و تنش آبی تابستان امسال را مدیریت مصرف خواند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از روابط عمومی آبفای استان تهران محسن اردکانی با اشاره به آغاز به‌کار دوباره همیاران آب شرکت آب و […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اولویت اصلی برنامه‌های این شرکت برای گذر موفق از خشکسالی و تنش آبی تابستان امسال را مدیریت مصرف خواند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از روابط عمومی آبفای استان تهران محسن اردکانی با اشاره به آغاز به‌کار دوباره همیاران آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران، همیاران آب را افسران و سربازان میدان مدیریت مصرف در شرایط خشکسالی و تنش آبی دانست و گفت: همیاران آب در سال گذشته که سال پرتنشی به لحاظ کم‌آبی در استان و شهر تهران بود، نقش‌آفرینی موثری ایفا کرده و خوش درخشیدند.

وی وجود نیروهای انسانی مجاهد و تلاشگر را جبران‌کننده محدودیت‌های آبی ایجاد شده در نتیجه چهار سال خشکسالی متوالی اخیر در استان و شهر تهران عنوان و تصریح کرد: خانواده ۱۲ هزار نفری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این سال‌ها در جای جای شرکت با تمام وجود و به صورت خستگی‌ناپذیر، توان خود را صرف سقایی شهروندان کردند که قدردان همکاران و خانواده‌ آنان هستم.

اردکانی بخشی از موفقیت‌های حاصل شده برای گذر از تابستان سال‌ گذشته را نتیجه حضور همیاران آب و گفت‌وگوی چهره به چهره آنان با شهروندان برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب خواند و ابراز امیدواری کرد: با استفاده از تجربه‌های حاصل شده در سال گذشته، اثربخشی فعالیت‌های همیاران آب در بهینه‌سازی مصرف آب تقویت و به صرفه‌جویی بیش از ۱۰ درصدی مصرف آب منجر شود.

وی با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف آب نه به معنای کم‌مصرف کردن بلکه به مفهوم مصرف بهینه است، از همیاران آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران خواست: در فعالیت‌های ترویجی و گفت‌وگوهای مستقیم با شهروندان چه مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و چه سایر مشترکان، نهایت خوش‌رویی را در رفتار و گفتار خود رعایت کرده و نماینده و سفیر خوبی برای شرکت باشند.

اردکانی با اشاره به محدودیت منابع آبی تهران از یک طرف و افزایش سالانه ۱٫۵ درصدی مشترکان این شرکت از سوی دیگر، تنها راه جبران این محدودیت و ناترازی در منابع و مصارف را استفاده از ظرفیت‌های انسانی شرکت آبفای استان تهران و نقش‌آفرینی آنان در همراه‌سازی شهروندان در مدیریت مصرف آب و پویش مهم تهران، شهر حساس به آب عنوان کرد.

بهنام بخشی مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز با قدردانی از حمایت‌های مدیرعامل و معاونان این شرکت و شرکت‌های زیرمجموعه در شکل‌گیری و تجهیز گروه همیاران آب، گفت: در دومین سال تشکیل همیاران آب، ۲۵ گروه خودرویی با همکاری مرکز ۱۲۲ فعالیت‌های خود را برای اصلاح رفتارها و مصادیق بدمصرفی و راهنمایی شهروندان برای به‌کارگیری روش‌های مصرف بهینه آب آغاز می‌کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی آبفا استان تهران