مدیریت اکتشاف، پیشرو در تحقق اهداف انجمن‌‌های ژئوفیزیکی کشور
مدیریت اکتشاف، پیشرو در تحقق اهداف انجمن‌‌های ژئوفیزیکی کشور

مدیریت اکتشاف در راستای تحقق اهداف علمی، گسترش ارتباط و تبادل نظر دانش و فناوری بین پژوهشگران دانشگاه و صنعت نفت با همکاری انجمن علمی ژئوفیزیک، ششمین همایش ژئوفیزیک کاربردی در اکتشاف نفت را همزمان با سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) و آغاز دهه فجر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ برگزار کرد. به گزارش […]

مدیریت اکتشاف در راستای تحقق اهداف علمی، گسترش ارتباط و تبادل نظر دانش و فناوری بین پژوهشگران دانشگاه و صنعت نفت با همکاری انجمن علمی ژئوفیزیک، ششمین همایش ژئوفیزیک کاربردی در اکتشاف نفت را همزمان با سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) و آغاز دهه فجر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از روابط عمومی مدیریت اکتشاف؛ این همایش که اولین همایش حضوری پس از دوران کرونا محسوب می‌شود، با حضور ۱۱ شرکت و موسسه آموزشی و با هدف آشنایی هرچه بیشتر پژوهشگران ژئوفیزیک اکتشافی نفت با آخرین دستاوردهای علمی، گسترش و تقویت ارتباط علمی بین مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی در زمینه‌های؛ مغناطیس سنجی لرزه‌ای، غیر لرزه‌ای،  مغناطیس سنجی هوایی، کاربرد ژئوفیزیک در اکتشاف نفت و همچنین با تاکید بر بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته مانند گیرنده‌های وایرلس و هوش مصنوعی در مطالعات آینده برگزار شد.
گفتنی است در این همایش برای اولین بار در شرکت ملی نفت ایران و با حمایت مدیریت اکتشاف  پانل‌های آموزشی مغناطیس‌سنجی هوابرد توسط شرکت “اسکام” که هم‌اکنون در ۴ بلوک اکتشافی درحال عملیات هستند بررسی و زوایای کاربردی این روش مورد بحث قرار گرفت.
شایان ذکر است در ششمین همایش ژئوفیزیک کاربردی در اکتشاف نفت جناب آقایان دکتر ایرج عبدالهی‌فرد و دکتر مصطفی عباسی از مدیریت اکتشاف به ارائه‌ی مقاله‌های علمی خود پرداختند.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی مدیریت اکتشاف نفت