مخزن آب ۳۰ هزار مترمكعبي غرب تهران در ایام الله دهه فجر شروع به کار کرد
مخزن آب ۳۰ هزار مترمكعبي غرب تهران در ایام الله دهه فجر شروع به کار کرد

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارك فجر، بهره‌برداری از مخزن آب ۳۰ هزار مترمكعبي غرب تهران در محدوده میدان آزادی، بزرگراه شهيد متوسليان، مهرآباد و ضلع جنوب خيابان انقلاب با حضور استاندار و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و فرماندار شهرستان تهران آغاز شد.  به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه […]

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارك فجر، بهره‌برداری از مخزن آب ۳۰ هزار مترمكعبي غرب تهران در محدوده میدان آزادی، بزرگراه شهيد متوسليان، مهرآباد و ضلع جنوب خيابان انقلاب با حضور استاندار و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و فرماندار شهرستان تهران آغاز شد.
 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان تهران،طرح توسعه ۳۰ میلیون لیتری مخزن ۱۳ به منظور افزايش اثربخشي سرانه ذخيره آب  تهران و تاب‌آوري تاسيسات، با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰ میلیارد ریال  ظرفیت تامین آب ۶۰ هزار نفر جمعیت محدوده‌های یادشده اجرا شده است.
 استاندار تهران در آيين آغاز بهره‌برداری از این مخزن، ضمن گرامی‌داشت ايام دهه فجر، گفت: فعالیت‌های جهادگونه مظهر آرامش شهروندان، خدمت به مردم و مجاهدت خاموش است كه لازم مي‌دانم از همه تلاش‌گران آبفا در عرصه تامين و توزيع آب تهران  قدرداني كنم.
 “عليرضا فخاري”، از آب به عنوان حیاتی‌ترین کالای زندگی نام برد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و خشکسالی‌های چند سال اخیر، اطلاع‌رسانی در زمینه ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب بسيار مهم است و باید روش‌های استفاده بهینه از آب به مردم آموزش داده شود.
 وی آينده‌نگري در تامين و توزيع آب تهران را امري اجتناب‌ناپذير خواند و تصریح کرد: رفتارهاي محافظه‌كارانه در زمینه تشریح وضعیت آب بايد كنار گذاشته شود و مردم باید بدانند كه آب شرب با چه زحمتي تامین و در اختیار آنان قرار می‌گیرد چراکه در غیر این صورت، چالش کم‌آبی در آینده غیر قابل کنترل خواهد بود.
 فخاری همچنین استفاده از بازگردانی و بازچرخانی آب و تولید پساب برای استفاده‌های کشاورزی و صنعتی را ضروری دانست و ادامه داد: هدررفت آب موضوع چالش‌برانگيزی است که بايد براي آن برنامه‌ريزي كرد، چراكه توليد آب با هیچ قیمت و ثروتی امكان‌پذير نيست.
 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در این آیین، توسعه ۳۰ هزار مترمکعبی مخزن ۱۳ در غرب تهران را موجب پايداري آب تهران از لحاظ كمي و كيفي خواند.
محسن اردکانی با اشاره به طرح‌های در دست اجرای آبفای استان تهران در زمینه مدیریت تامین و توزیع آب تهران، از طرح رينگ حضرت قمربني‌هاشم (ع) به عنوان شاخص‌ترین طرح در حال احداث نام برد و گفت: تاکنون اجرای ۱۴۰ كيلومتر از این طرح ۱۷۰ کیلومتری به پایان رسيده و۳۰ كيلومتر ديگر آن تا سال آينده خاتمه مي يابد.
 به گفته اردکانی در شرايطي كه امكان اضافه كردن منابع آبي برای پایتخت وجود ندارد، با بهره‌برداری از رینگ آبرسانی تهران امکان انتقال آب بین مخازن و اتصال آنها به يكديگر و بهره‌وري افزایش خواهد یافت.
 مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: در حال حاضر هيچ پروژه‌اي در حوزه آب و فاضلاب در تهران تعطيل و يا نيمه‌تعطيل نيست و توانسته‌ايم اعتبار مالي این پروژه‌ها را از منابع مختلف مديريت كنيم.

 محسن اردکانی خاطرنشان کرد: با برنامه مدون و تشكيل سه قرارگاه در حوزه‌هاي تامين منابع مالي، مديريت تنش آبي و مديريت رسانه، بدون‌وقفه و با کار جهادی در حال خدمت به مردم شریف این استان هستیم.

  • منبع خبر : شرکت آبفای استان تهران