به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva) و به نقل از موج سیدمحمدجواد ابطحی، اظهار داشت: در هفته گذشته ناگهان خبری مبنی بر افزایش قیمت بنزین در کشور منتشر شد که هیچ منبعی نداشت. اما همین یک خبر کوتاه و بدون منبع، واکنش های بسیاری در کشور ایجاد کرد. وی افزود: به همین دلیل امروز جلسه فراکسیون […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva) و به نقل از موج سیدمحمدجواد ابطحی، اظهار داشت: در هفته گذشته ناگهان خبری مبنی بر افزایش قیمت بنزین در کشور منتشر شد که هیچ منبعی نداشت. اما همین یک خبر کوتاه و بدون منبع، واکنش های بسیاری در کشور ایجاد کرد.

وی افزود: به همین دلیل امروز جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با موضوع بررسی احتمال افزایش قیمت بنزین برگزار گردید. در این جلسه تمام اعضا نسبت به افزایش قیمت بنزین در این شرایط خاص نظر منفی داشته و با آن به صورت یکپارچه مخالفت کردند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: نمایندگان عضو فراکسیون تاکید داشتند که دو ماه قبل در زمان بررسی لایحه بودجه، هرگونه افزایش قیمت بنزین از سوی مجلس رد شد و دولت اجازه ندارد که قیمت این محصول استراتژیک را افزایش دهد.

ابطحی تاکید کرد: به طور قطع مجلس در این شرایط حساس اقتصادی که مردم با گرانی سرسام آور روبرو هستند، اجازه افزایش قیمت بنزین را نخواهد داد، مگر آنکه دولت بخواهد بدون در نظر گرفتن دیدگاه های مجلس، قیمت بنزین را افزایش دهد که در آن صورت باید تبعات آن را هم به تنهایی تحمل کند.

وی در پایان گفت: دولت باید بداند که افزایش قیمت بنزین در این شرایط، به طور قطع حداقل ۳۰ درصد دیگر قیمت کالاها و خدمات را افزایش می دهد و گرانی بیشتر را به مردم تحمیل می کند.