مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک از نصب سه بازوی بارگیری بوتان و پروپان نخستين اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک خبر داد و گفت: محموله گاز مايع این اسکله تا قبل از پايان سال جاري آماده صادرات مي شود. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومي شركت نفت و […]

مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک از نصب سه بازوی بارگیری بوتان و پروپان نخستين اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک خبر داد و گفت: محموله گاز مايع این اسکله تا قبل از پايان سال جاري آماده صادرات مي شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، پیام معتمد، گفت: عملیات بارگیری و نصب این تجهیزات با توجه به تحریم های بین المللی و عدم حضور شرکت سازنده خارجی، توسط متخصصان داخلی و با رعایت دقیق ضوابط و رویه های ایمنی انجام شد.

معتمد نصب بازوهای بارگیری اولین اسکله بندر خدماتی و صادراتی تمبک را نتیجه تلاش و بکارگیری توان فنی و تخصصی تیم های بخش کارفرما، مشاور و پیمانکاران این پروژه عنوان كرد و افزود: این بازوهای بارگیری شامل بازوی بوتان، بازوي پروپان و یک بازوي مشترک هريك با ظرفیت بارگيري ۲۵۰۰ تن در ساعت است.

مجری طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک ضمن قدرداني از تیم های بخش کارفرما و پیمانکاران، پيشرفت كلي اين طرح را ٧٥ درصد اعلام و اظهار امیدواری كرد تا قبل از پایان سال جاری صادرات اولین محموله گاز مايع (LPG) از این اسکله محقق شود.

به گفته معتمد ساخت بندر خدماتی و صادراتی تمبک با هدف صادرات گاز مایع (LPG) و گوگرد تولیدی از فازهای ۱۳، ۱۴، ۱۹ و ۲۴-۲۲ در منطقه تمبک در فاصله ۲۵۰ کیلومتری بندربوشهر آغاز شده و به منظور تحقق این هدف ساخت دو اسکله صادرات LPG و یک اسکله صادرات گوگرد با امکان پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت ۵ تا ۵۰ هزار تن در دستور کار قرار گرفته است.

  • منبع خبر : روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس