رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، بعد از اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی درباره قطع روابط با واشنگتن هشدار داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به آمریکا هشدار داد روابط با آمریکا را به طور کامل قطع خواهد کرد. به نوشته راشاتودی، محمود عباس […]

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، بعد از اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی درباره قطع روابط با واشنگتن هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به آمریکا هشدار داد روابط با آمریکا را به طور کامل قطع خواهد کرد.

به نوشته راشاتودی، محمود عباس در جمع خبرنگاران روس گفت: «ما آماده قطع کامل روابط با آمریکا هستیم.»

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی همچنین گفت تمامی کشورهای سخنان هفته گذشته «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا برای قانونی کردن شهرک‌سازی‌های اسرائیل را محکوم کرده‌اند و مقام‌های فلسطینی نمی‌خواهند اجازه دهند چنین اقدام گستاخانه‌ای بدون جواب باقی بماند.

محمود عباس با بیان اینکه طرح موسوم به «معامله قرن» آمریکا با قطع کمک به آورگان فلسطینی و انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس آغاز شد گفت: «دولت آمریکا از مدت‌ها قبل با مردم فلسطین خصومت داشته است.»

پامپئو شامگاه ۲۷ آبان‌ماه گفت که دولت آمریکا سیاست خود در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند.

این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» در جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل دانسته است.

صدها هزار اسرائیلی در شهرک‌هایی یهودی‌نشین که رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است سکونت دارند.

 سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغال‌گر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

  • منبع خبر : فارس