مجلس باید به جایگاه واقعی خود بازگردد
مجلس باید به جایگاه واقعی خود بازگردد

نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: رکود نای نفس کشیدن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مردم گرفته، بیکاری بنیان خانواده‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متزلزل کرده و تورم مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تأمین حداقل معیشتشان ناتوان کرده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  انور حبیب زاده بوکانی در نطق میان دستور خود در نشست علنی […]

نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: رکود نای نفس کشیدن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مردم گرفته، بیکاری بنیان خانواده‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متزلزل کرده و تورم مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تأمین حداقل معیشتشان ناتوان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  انور حبیب زاده بوکانی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد) مجلس گفت: رکود نای نفس کشیدن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مردم گرفته، بیکاری بنیان خانواده‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متزلزل کرده، تورم مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تأمین حداقل معیشتشان ناتوان کرده، فساد اعتماد مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خدشه دار کرده، اگر می‌خواهیم در این شرایط شرمنده مردم نباشیم و گره گشای مشکلاتشان باشیم، باید مجلس شورای اسلامی به جایگاه واقعی خود در نظام جمهوری اسلامی باز گردد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عمل کردن مجلس یازدهم به وظیفه اصلی قانون گذاری و نظارت راهکار بازگشت مجلس به جایگاه واقعی آن است. در امر قانون گذاری باید با نگاه کارشناسی شده، منافع نظام و مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اولویت قرار دهیم و در بخش نظارت نیز باید مجلس فراتر از نگاه‌های جناحی و بدون تعارف بر دولت نظارت داشته باشد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام سال «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری افزود: بدون تردید راهکار پایان دادن به رکود اقتصادی، امید آفرینی و اشتغال زایی در کشور پیشنهاد مدبرانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید است که رسیدن به این هدف میسر نخواهد شد مگر این که دولت زیرساخت‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مهیا کند.

حبیب زاده خاطرنشان کرد: پتانسیل‌های غرب کشور سال‌هاست که مغفول مانده و این در حالی است که از مرز کردستان و غرب کشور می‌توان به بازارهای کشورهای عربی و از طریق ترکیه به غرب دسترسی داشت.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سرمایه گذاری دولتی در مناطق محروم مانند کردستان ناچیز و بستر لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز فراهم نشده است که نتیجه این وضعیت ظهور پدیده‌هایی همچون کولبری است که زائیده توسعه نیافتگی مناطق کردنشین است.

وی افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری، کولبر قاچاقچی نیست؛ چراکه کولبران برای تأمین حداقل معیشت زندگی خود جان بر کف می‌گذارند و معیشت آنان از طریق جهش تولید به راحتی تأمین می‌شود.

حبیب زاده در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسؤولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس