سیدرضا تقوی در نطق افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: ما به‌دنبال حاشیه‌سازی نمی‌رویم، ما می‌خواهیم در زندگی مردم تأثیرگذار باشیم، ما وکیل‌الدوله نیستیم. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم امروز (چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹) در آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار […]

سیدرضا تقوی در نطق افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: ما به‌دنبال حاشیه‌سازی نمی‌رویم، ما می‌خواهیم در زندگی مردم تأثیرگذار باشیم، ما وکیل‌الدوله نیستیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم امروز (چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹) در آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یازدهمین دوره مجلس را بعد از یک ماه روزه‌داری، سحرخیزی و تسلط بر نفسانیت و بندگی و عبودیت با حضور منتخبین ملت و با حضور مهمانان با فضیلت برگزار می‌کنیم.

وی افزود: اظهار تاسف می‌کنم از اینکه شرایط سخت کرونایی به ما این فرصت را نداد تا همانند دوره‌های گذشته مجلس در جلسه افتتاحیه چهره‌های بیشتر و مهمانان افزون‌تری را میزبان باشیم.

رئیس سنی مجلس یازدهم تصریح کرد: یاد دو منتخب مجلس یازدهم را که امروز جایشان در این مجلس خالی است، و در آغاز راه طولانی این مجلس از خاکدان دنیا چون مرغی پر کشیدند و به دیار باقی شتافتند را گرامی می‌داریم؛ مرحومه مغفوره سرکار خانم فاطمه رهبر منتخب مردم شریف تهران و جانباز سرافراز انقلاب اسلامی مرحوم رمضانی از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه را از دست دادیم و جایشان در این مجلس خالی است.

حجت‌الاسلام تقوی گفت:‌از مردم شریف ایران اسلامی که در یازدهمین دوره مجلس یک بار دیگر اخلاص و ایمان خود را به نمایش گذاشتند و با انتخاب نمایندگان خویش مجلس یازدهم را شکل دادند و از همه دست اندرکاران انتخابات اعم از شورای نگهبان، وزارت کشور، نیروی انتظامی، بسیجیان دریادل و نیروهای امنیتی کشور، تشکر و تقدیر می‌کنم.

وی گفت:‌ یاد امام بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مجلس شورای اسلامی بالاخص شهدای سلامت و چهره ارزشمند و قله ایثار و فداکاری فرمانده جبهه مقاومت در منطقه شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم.

رئیس سنی مجلس یازدهم افزود: امیدواریم مجلس در پاسداری از ارزش‌های جوشیده از خون شفاف این شهیدان توفیقات خوبی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام تقوی گفت: مجلس یازدهم را بر اساس آنچه که بنده شناخته‌ام در چند فراز خدمت شما و مردم شریف ایران معرفی کنم. که البته این همه معرفی نیست؛ کشور ما به لحاظ تاریخی ۱۱۴ سال است که مجلس دارد و در میان کشورهای آسیایی نخستین کشوری است که صاحب پارلمان و مجلس شده است.

وی افزود: مجلس یازدهم یاد و خاطره چهره پرافتخار و شخصیت عالی مقدار شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس را گرامی می‌دارد و عزم را جزم دارد تا در کلاس درس مدرسی فرزانه همانند مدرس بنشیند و بیاموزد شجاعت، صراحت، سیاست، و دیانت را.

رئیس سنی مجلس یازدهم تصریح کرد:‌ مدرس یک شخص نیست بلکه یک فکر است؛ مدرس نماد استقلال مجلس است در مقابل زیاده خواهی‌های برخی از رجال مستبد و مستکبر است که باید مبارزات خود را از سنگر مجلس دنبال کنیم.

وی گفت: مدرس در این خراب آباد برای خود خشتی بر خشت نگذاشت زیرا زیباترین خانه را خانه زهد می‌دانست، در خیابان آزادی و در محله مناعت طبع در کوچه کرامت و با پلاک پایداری خریداری کرد که بنیاد این خانه را بر زمین ایران و بر پایه عزت بنا کرد.

تقوی تصریح کرد: مجلس یازدهم معتقد است که انبیاء برای اقامه عدل برانگیخته شده‌اند و انقلاب اسلامی برای اجرای عدالت به وجود آمده لذا عدالت را در طرح و لوایح، در اختصاص امکانات به مناطق محروم و توجه به اقشار آسیب دیده مورد نظر قرار می‌دهد. نگاه عدالت‌محور، پرخوری رانت‌خواران و گرسنگی و تنگدستی محرومان را تحمل نمی‌کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم افزود: ما در مجلس یازدهم موفقیت‌های انجام شده را می‌پذیریم و به همه مدیران موفق خسته‌ نباشید می‌گوییم زیرا مدیران مخلص، متعهد و متخصص و انقلابی را سرمایه های ارزشمند انسانی کشور می‌دانیم و از اشتباهات هرگز حمایت نمی‌کنیم، ما اصرار بر اشتباهاتی که در گذشته در قوای سه‌گانه صورت گرفته، نداریم و طبق قانون بر اصلاح آنها به شیوه مناسب اقدام خواهیم کرد.

رئیس سنی مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم بعد از بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفته است، این مجلس گفتمان دهه پنجم انقلاب اسلامی به عنوان فرهنگ انقلاب در عرصه اندیشه و عمل دنبال می‌کند. گفتمان دهه پنجم باید ما را به سمت و سوی شکل بخشی تمدن اسلامی سوق دهد.

وی تصریح کرد: ما به دنبال حاشیه‌سازی نمی‌رویم و به حاشیه‌سازان متذکر می‌شویم تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند، ما می‌خواهیم در زندگی مردم تأثیرگذار باشیم، اجازه دهید مجلس با همین ترکیب در رأس امور باشد، ما وکیل‌الدوله نیستیم، مُعانِدالدوله هم نیستیم، بلکه می‌خواهیم برای حل مشکلات مردم با وحدت و همدلی پشت سر رهبر فرزانه، دست در دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل کنیم.

وی با بیان اینکه شاخص نمایندگان مجلس یازدهم عمل به قانون است، گفت: نمایندگان تعامل با سایر قوا را سرلوحه خود قرار دادند و صدالبته نقد منصفانه و انتقاد واقع بینانه، اصلاح امور را شتاب بیشتری می بخشد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه نمایندگان از حداکثر اختیاراتشان در حد قانون استفاده خواهند کرد، افزود: مجلس یازدهم تصمیم دارد اصلاح را از خود شروع کند، باید تحقیق و تفحص، انتقاد، نظارت، جلوگیری از اسراف و مبارزه با اشرافی‌گری را از خود شروع کرده و سپس به دیگران بپردازیم.

رئیس هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم اضافه کرد: در مکتب امام و رهبری آموخته‌ایم که باید در برابر زیاده خواهان مستکبر جهان ایستادگی و مقاومت کرد، زیرا کمترین نرمش بیشترین خسارت را به بار می آورد و نمایندگان در راهی که امام راحل عظیم الشأن  ترسیم کرده قدم برمی‌دارند.

تقوی ادامه داد: از همین لحظه با امام خود عهد کرده و تکرار می‌کنیم اگر بند بند استخوانمان را جدا سازند، سرمان را بالای دار برند، زنده زنده ما را در آتش بسوزانند و زن و فرزندان و هستی ما را به اسارت و غارت برند، هرگز و هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه راه نمایندگان همان راهی است که شهدا مانند باکری‌ها، خزایی‌ها، بابایی‌ها، رجایی‌ها و بهشتی‌ها و سردار سرافراز اسلام و فرمانده جبهه مقاومت در منطقه حاج قاسم سلیمانی انتخاب کردند، تصریح کرد: مجلس یازدهم مجلس ولایت است، ولایت و ولایتمداری با بخشنامه و دستورالعمل اداری به دست نیامده است.

تقوی گفت: در واقع مجلس ولایت را براساس اعتقادش انتخاب کرده است. او ولایت فقیه را در امتداد امامت غدیر می‌داند و امروز پس از امام راحل، ردای امامت و ولایت بر قامت رسای رهبر فرزانه انقلاب می‌بیند.

رئیس هیات رئیسه سنی مجلس افزود: من امام خامنه‌ای (دامه برکاته) رهبر معظم انقلاب را چنین شناخته و توصیف می‌کنم. ایشان مجموعه‌ای از خصلت‌های خوب هستند، آنچه همه خوبان دارند، ایشان به تنهایی دارد. ایشان به تنهایی هنروری باهنر، رجای رجایی، طهارت مطهری، قداست قدوسی، شرافت اشرفی، راست قامتی بهشتی و خوبی و خرمی های خمینی را دارد.

وی معیشت مردم، محرومیت محرومان، اقشار آسیب پذیر، جهش تولید و اشتغال را از دغدغه های مجلس یازدهم دانست و اظهار کرد: امید دارم دعای مردم بدرقه راه نمایندگان مجلس یازدهم و همه خدمتگذاران باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس