کاخ الیزه از رایزنی رئیس جمهور فرانسه با روسای جمهور ترکیه و روسیه و تأکید بر لزوم توقف درگیری‌ها در سوریه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) رئیس جمهور فرانسه روز گذشته (شنبه) از ادامه درگیری‌ها در ادلب سوریه و درگیری‌های اخیر میان ارتش ترکیه و سوریه ابراز نگرانی کرد. به نوشته «خبرگزاری […]

کاخ الیزه از رایزنی رئیس جمهور فرانسه با روسای جمهور ترکیه و روسیه و تأکید بر لزوم توقف درگیری‌ها در سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) رئیس جمهور فرانسه روز گذشته (شنبه) از ادامه درگیری‌ها در ادلب سوریه و درگیری‌های اخیر میان ارتش ترکیه و سوریه ابراز نگرانی کرد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» کاخ الیزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه از همتایان ترکیه‌ای و روس خود خواسته تا «آتش‌بسی پایدار» را در شهر «ادلب» در شمال سوریه برقرار کنند.

ماکرون و «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در روزهای گذشته خواهان برگزاری نشستی با روسای جمهور ترکیه و روسیه برای خاتمه درگیری ها در ادلب شده‌اند.

به دنبال تنش‌های اخیر در منطقه بر سر درگیری‌ها بین آنکارا با دمشق بر سر ادلب سوریه، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود تلفنی رایزنی کرده است.

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه این کشور با همتای روس خود رایزنی تلفنی داشت و دو طرف در آستانه سفر رئیس‌جمهور ترکیه به مسکو درباره مسائل مورد علاقه دو طرف صحبت کردند.

  • منبع خبر : فارس