سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را مانعی در برابر مقابله با ویروس کرونا دانست. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «محمد جلال فیروزنیا»، سفیر ایران در لبنان با انتقاد از سیاست‌های ایالات متحده آمریکا در قبال ایران گفت که تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا مشکل اصلی کشور است. او در […]

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را مانعی در برابر مقابله با ویروس کرونا دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «محمد جلال فیروزنیا»، سفیر ایران در لبنان با انتقاد از سیاست‌های ایالات متحده آمریکا در قبال ایران گفت که تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا مشکل اصلی کشور است.

او در گفت‌وگو با شبکه المیادین لبنان گفت که کادر پزشکی ایران با همه امکانات در حال مقابله با ویروس کرونا است ولی آمریکایی‌ها مانع از ورود تجهیزات پزشکی به ایران شدند و تحریم‌های آمریکا مشکل اساسی این کشور در مقابله با کرونا است.

سفیر ایران با بیان اینکه لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خواسته‌ی انسانی جهانیان تبدیل شده است، گفت که واشنگتن در راستای تضعیف مردم ایران، جنگ رسانه‌ای و روحی بزرگی علیه این کشور راه انداخته است.

فیروزنیا گفت که کشورهای بحرین و عربستان سعودی از اقدامات و تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا حمایت می‌کنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین تأکید کرد که مقامات ایرانی با همه توان و امکاناتی که دارند، به مقابله با کرونا ادامه خواهند داد.

  • منبع خبر : فارس