قطب کارآفرینی بانوان سرپرست خانواده در عرصه ICT تشکیل شد
قطب کارآفرینی بانوان سرپرست خانواده در عرصه ICT تشکیل شد

  قطب کارآفرینی فاوا محور بانوان سرپرست خانواده با همراهی فرهیختگان فرهنگستان‌های کشور و با حضور دکتر ایرج عجمیان همزمان با روز مهندس تشکیل شد. به گزارش خبرنگارپایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، طی ابتکاری توسط گروهی از نوابغ جوان اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور به سرپرستی متین عباسی (نیچ کوچ دیفای و فین تک) […]

 

قطب کارآفرینی فاوا محور بانوان سرپرست خانواده با همراهی فرهیختگان فرهنگستان‌های کشور و با حضور دکتر ایرج عجمیان همزمان با روز مهندس تشکیل شد.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، طی ابتکاری توسط گروهی از نوابغ جوان اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور به سرپرستی متین عباسی (نیچ کوچ دیفای و فین تک) یک کالکشن NFT آنتیک با نام اولتراکاریزما به عنوان قسمتی از پرستیژ دیپلماسی و الهام بخشی کشور ارائه و در بازه زمانی کمتر یک هفته توسط نیت بشر دوستانه مهندس منوچهر غفاری (سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز) خریداری شد تا سبب تشکیل صندوق حمایت از بانوان سرپرست خانواده از طریق کارآفرینی در عرصه ICT شود.

با اولین فروش رسمی کالکشن NFT در ایران با نام اولتراکاریزما شاهد اقبال عمومی ایرانیان در حوزه NFT هستیم به گونه‌ای که هم اکنون این کالکشن با تقاضاهای زیاد داخلی و خارجی برای خریداری مجدد به قیمت‌های بسیار بیشتر مواجه است.

ارتقاء مهارت‌های زنان سرپرست خانواده برای کارآفرینی فاوامحور در دستور کار است

در این راستا محمد کریمی نیا، دستیار رییس سازمان پدافند غیرعامل با تاکید بر منویات معظم رهبری، ابراز کرد: برای پیروزی در جنگ نرم بایستی با همکاری جمعی از ابزارهای سایبری و مجازی استفاده کنیم؛ با توجه به اینکه بانوان سرپرست خانواده، آسیب پذیرترین قشر کشور هستند، علاوه بر حمایت مالی، ارتقا مهارت‌های آنان برای کارآفرینی در عرصه ICT در دستور کار قرار دارد.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز با تاکید بر طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانواده در بخش کارآفرینی ستاد ملی زن و خانواده، اظهار داشت: سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی از جمله اقدامات ما در راستای پشتیبانی از بانوان سرپرست خانواده است تا تسهیلات لازم را از صندوق‌های حمایتی دریافت و در عرصه ICT کارآفرینی کنند.

همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر بسترسازی برای نیروهای متبحر در عرصه ICT و لزوم بهره گیری از این فرصت، خاطرنشان کرد: اگر از فرهنگ غنی و دیرینه ایرانی اسلامی برای فعالیت در این عرصه استفاده شود شاهد اتفاقات عظیمی خواهیم بود.