سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن قدردانی از کمک‌های ارسالی ازبکستان، امارات و یونیسف برای مقابله با کرونا گفت: هرگز آنهایی را که با ایران در این شرایط سخت همراهی کردند، فراموش نمی‌کنیم. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ،سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیترش با اشاره […]

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن قدردانی از کمک‌های ارسالی ازبکستان، امارات و یونیسف برای مقابله با کرونا گفت: هرگز آنهایی را که با ایران در این شرایط سخت همراهی کردند، فراموش نمی‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ،سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیترش با اشاره به ارسال چندین تن تجهیزات پزشکی از ازبکستان،امارات عربی متحده و یونیسف برای مقابله با شیوع کرونا در ایران، نوشت: «چندین تن تجهیزات پزشکی از ازبکستان، امارات عربی متحده و یونیسف دریافت شد. کشور من از همه این تلاش‌های انساندوستانه صمیمانه قدردانی می‌کند و هرگز آنهایی را که با ایران در این شرایط سخت و دشوار همراهی کردند، فراموش نخواهد کرد.»

لازم به ذکر است، در ادامه کمک‌ها از سوی سازمان‌های بین‌المللی برای مقابله با ویروس کرونا، یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) سومین محموله کمک‌های خود را برای جمهوری اسلامی ایران ارسال کرد.کمک‌های یونیسف علاوه بر اقلام پزشکی، دستورالعمل‌های این صندوق به زبان فارسی برای نگهداری و حمایت از کودکان در مقابل کرونا و ایجاد فضایی امن برای کودکان در خانه در شرایط شیوع کرونا در جامعه را در برمی‌گیرد.

امروز نیز دو محموله کمک‌ شامل اقلام بهداشتی و درمانی از سوی کشورهای ازبکستان و امارات عربی متحده برای مقابله با کرونا به ایران ارسال شد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این اعلام کرده بود که علاوه بر کمک‌های چین، ترکیه، امارات عربی متحده، آلمان، فرانسه و انگلیس، کمک‌های نقدی و تجهیزات پزشکی از ژاپن، قطر، جمهوری آذربایجان و روسیه دریافت شده است.

  • منبع خبر : فارس